Darmowe wtyczki VST, które musisz wypróbować jeszcze w 2020!

1

Jeśli tworzysz lub miksujesz muzykę na komputerze, na pewno używasz niejednej wtyczki VST. Zobacz, jakimi pluginami warto zainteresować się jeszcze w tym roku – i to nie tylko dlatego, że możesz je mieć za darmo!

Native Instruments Komplete Start

To tak naprawdę nie pojedyncza wtyczka, ale cały pakiet wirtualnych instrumentów i efektów, dzięki którym możesz narobić niezłego hałasu. Znajdziesz tu syntezatory, instrumenty klawiszowe i automaty perkusyjne, loopy i sample, a nawet wirtualny wzmacniacz gitarowy Guitar Rig 6 Player, czyli wszystko, co potrzebne by zacząć produkować dobrze brzmiące nagrania.

Link:
https://www.native-instruments.com/en/products/komplete/bundles/komplete-start


Izotope Vocal Doubler

Wokal to najważniejsza część każdej piosenki, więc jemu należy się szczególna uwaga od strony realizacyjnej i produkcyjnej. To darmowe narzędzie od Izotope w bardzo prosty sposób uatrakcyjni brzmienie wokalu w twoich nagraniach!

Link:
https://www.izotope.com/en/products/vocal-doubler


U-he Zebralette

Najsłynniejszy wirtualny syntezator U-he to Tyrell N6, ale warto poznać także inne wtyczki z tej stajni. Zebralette to uproszczona wersja synth-kombajnu Zebra 2, pozwalająca na uzyskanie wielu ciekawych i użytecznych barw syntetycznych.

Link:
https://u-he.com/products/zebralette


Valhalla Supermassive

Pogłosy i inne efekty tej firmy cieszą się dużym uznaniem wielu producentów i inżynierów miksu. Po prostu nie możesz ominąć możliwości zakosztowania niesamowitej przestrzeni przez tę darmową wtyczkę!

Link:
https://valhalladsp.com/shop/reverb/valhalla-supermassive


TAL Reverb 4

Togu Audio Line (TAL) to jeden z najbardziej lubianych twórców wtyczek VST, oferujących sporą część swoich produktów za darmo. Wśród nich na pewno wyróżnia się ten pogłos w stylu lat 80′, który w wielu sytuacjach można postawić obok bardziej “renomowanej” konkurencji. Polecamy też sprawdzić inne wtyczki tej firmy.

Link:
https://tal-software.com/products/tal-reverb-4


Audiomodern Filterstep

Kreatywne narzędzie w nietypowy sposób przetwarzające sygnał audio dla uzyskania oryginalnych efektów i rytmów. Jeśli choć w najmniejszym stopniu zajmujesz się muzyką elektroniczną, musisz tego spróbować!

Link:
https://audiomodern.com/shop/plugins/filterstep


Softube Saturation Knob

Przesterowanie dźwięku nie zawsze jest efektem niepożądanym – czasami tego właśnie potrzeba, aby dodać charakteru jakiemuś instrumentowi, wokalowi lub całemu miksowi. Ta wtyczka słynie z tego od lat i wciąż świetnie wywiązuje się ze swojego zadania. Spróbuj, a przekonasz się.

Link:
https://www.softube.com/saturationknob


Youlean Loudness Meter

Pilnowanie finalnego poziomu głośności dzięki tej wtyczce będzie dużo łatwiejsze. Znakomity miernik, który warto mieć na swojej szynie master. Dostępna wersja Pro oferująca rozszerzone możliwości.

Link:
https://youlean.co/download-youlean-loudness-meter

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj