CKMOVA DCM2 – Kardioidalny mikrofon typu shotgun

180
CKMOVA-DCM2

Mikrofony typu shotgun to jedne z najczęściej używanych mikrofonów w produkcji wideo. Nie należą co prawda do najtańszych, ale firma CKMOVA ma do zaproponowania przystępne cenowo rozwiązania także w tej dziedzinie. Poznajcie model DCM2!

Wywiad, reportaż, a może produkcja filmowa? Cokolwiek potrzebujesz nagrać, CKMOVA DCM2 sprawi, że jakość twojego dźwięku będzie stała na zdecydowanie wyższym poziomie. Przypomnijmy, że seria DCM to aktualnie trzy modele: DCM1, DCM1 PRO oraz tytułowy DCM2. Model DCM1 PRO mieliśmy okazję dla Was przetestować, a recenzję przeczytacie oraz obejrzycie TUTAJ.

CKMOVA-DCM1-PRO

Wróćmy jednak do modelu CKMOVA DCM2 [KUPISZ TUTAJ]. Jest to kardioidalny mikrofon typu shotgun. Dzięki temu, że ma wbudowany obwód filtra górnoprzepustowego przy 150kHz, skutecznie redukuje odbieranie dźwięków o niskiej częstotliwości z otoczenia. Posiada sygnalizacje niskiego poziomu mocy i jest zbudowany z solidnej mosiężnej obudowy. Idealnie nadaje się do współpracy z aparatami i kamerami.

CKMOVA-DCM2

Warto dodać, że w zestawie poza samym mikrofonem, otrzymacie także osłonę przeciwwietrzną, zbalansowany kabel XLR oraz uchwyt antywstrząsowy. Zasilanie phantom 48 odbywa się przez dwie baterie AA, które umieszczamy w samym mikrofonie.

CKMOVA-DCM2

No i wreszcie cena. Sugerowana cena mikrofonu to ok. 420 PLN. Biorąc pod uwagę fakt, że w zestawie otrzymujemy także komplet akcesoriów jest to bardzo atrakcyjna pozycja, którą powinni się zainteresować wszyscy, pragnący wejść na wyższy poziom i znacząco poprawić jakość dźwięku w swoich materiałach video.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ckmova.com
Dystrybutor: https://soundstation.pl