Bezprzewodowy czujnik ruchu jako instrument muzyczny?

0
SOMI-1-System
SOMI-1-System

Niemiecka firma Instruments of Things powraca z kolejnym innowacyjnym projektem, który może być przełomem we współczesnym sposobie tworzenia muzyki.

SOMI-1 to bezprzewodowy czujnik ruchu, zakładany na ciało przy pomocy elastycznych pasków i komunikujący się przez Bluetooth z odbiornikiem podłączonym do komputera lub urządzenia mobilnego.

instruments-of-things_somi-1

W zależności od wybranej aplikacji, presetu brzmieniowego oraz konfiguracji SOMI-1 z wybranym oprogramowaniem i instrumentami, za pomocą ruchu możemy generować dźwięki o różnej wysokości lub np. sterować różnymi efektami czy parametrami w DAW. 

Możliwości wykorzystania sterownika są w zasadzie nieograniczone, tym bardziej, że jeden odbiornik może przyjmować sygnał jednocześnie z 6 nadajników umieszczonych np. na różnych kończynach, albo nawet noszonych przez kilku muzyków czy tancerzy, współtworzących muzyczne harmonie wraz z każdym ruchem!

Trzyosobowa ekipa szalonych wynalazców z Instruments of Things ma już na koncie jedną udaną kampanię na popularnym portalu crowdfundingowym Kickstarter – stworzony w 2019 roku 2.4SINK umożliwia zdalne sterowanie syntezatorami w standardzie eurorack (i może również działać w połączeniu z nowym nadajnikiem SOMI-1).

Po wielu przeprowadzonych eksperymentach i testach SOMI-1 został doprowadzony do fazy w pełni funkcjonalnego prototypu, a wdrożenie go do produkcji wymaga jedynie odpowiedniego wkładu finansowego. Otwarta w tym celu kolejna kampania na Kickstarterze zebrała już połowę środków potrzebnych do odpalenia SOMI-1 jako komercyjnego produktu.

Więcej szczegółów:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj