Audient pod skrzydłami firmy SoundTrade!

0

Jak poinformowała niedawno firma SoundTrade, od kwietnia w jej dystrybucji pojawi się marka Audient, znana z zaawansowanych interfejsów audio, przedwzmacniaczy mikrofonowych oraz analogowych konsolet studyjnych.

Główna siedziba firmy Audient mieści się w Hampshire w Wielkiej Brytanii. Marka została założona w 1997 roku przez Davida Deardena i Garetha Daviesa. Wcześniej związani byli z DDA – firmą znaną z projektowania konsolet mikserskich w latach 80. i 90. XX w. Zdobywali doświadczenia projektując konsole w studiach nagrań m. in. dla Johna Lennona, Ringo Starra, czy George’a Harrisona. Po latach doświadczeń zdecydowali się założyć nową markę i zaprojektować własną, wydajną konsoletę analogową. Tak powstał flagowy produkt Audient – ASP8024 – wielkoformatowa konsola analogowa, znana z intuicyjnej obsługi i rewelacyjnego brzmienia. Po dwudziestu kilku latach oryginalny projekt jest nadal oferowany – w ulepszonej formie – jako Heritage Edition.

Najpopularniejsze produkty Audienta to gama 4 modeli interfejsów audio – iD4, iD14iD22 i iD44, które cechują zaawansowane preampy w klasie A, identyczne z preampami konsolety ASP8024, wysokiej jakości przetworniki, autorską technologię Scroll Control, pozwalającą precyzyjnie regulować parametry w DAW za pomocą głównego potencjometru interfejsu czy też wejścia DI oparte o dyskretny układ JFET.

Ponadto w ofercie Audient znajdziemy 2 modele 8-kanałowych studyjnych preampów mikrofonowych zamkniętych w obudowach 1U:

  • ASP800 wyposażony w dwa wejścia instrumentalne oparte o dyskretny układ JFET, dwa kanały retro z regulowaną saturacją HMX i IRON oraz wyjście cyfrowe ADAT;
  • ASP880 wyposażony w dwa wejścia instrumentalne oparte o dyskretny układ JFET, zmienną impedancję wejściową i płynnie regulowany filtr górnoprzepustowy. Dodatkowo na jego pokładzie znajdziemy wyjścia cyfrowe ADAT, AES i SPDiF. Podstawą tych dwóch urządzeń są przedwzmacniacze w klasie A stosowane we flagowej konsolecie Audient.

Ofertę dedykowaną studyjnym (i nie tylko) profesjonalistom uzupełnia, wykonany z najwyższej jakości komponentów, zaawansowany system zarządzania monitorami ASP510. Pozwala on na obsługę do 3 źródeł surround (w tym 5.1) i 3 źródeł stereo jednocześnie.

Najnowszy produkt brytyjskiej firmy to SONO, o którym pisaliśmy w artykule: https://uptone.pl/gitara/audient-sono-interfejs-dla-gitarzystow. Jest to rewolucyjny interfejs audio dla gitarzystów. Pierwszy, który połączył w jednym urządzeniu prawdziwie analogową sekcję przedwzmacniacza lampowego  z analogową korekcją barwy. Urządzenie wyposażone jest w symulacje wzmacniaczy, kolumn gitarowych lub pomieszczeń, mikrofonów czy też sposobu mikrofonowania. Wszystkie symulacje działają na pokładowym procesorze DSP. Dzięki temu można ćwiczyć bez potrzeby podłączania SONO do komputera, a nawet wykorzystać go na scenie. To właśnie te cechy sprawiły, że SONO został wyróżniony przez magazyn Music Radar nagrodą dla najlepszego produktu gitarowego podczas tegorocznych targów NAMM Show 2019, USA. SONO już wkrótce będzie dostępny w sprzedaży w Polsce!

Więcej szczegółów:
Producent: https://audient.com
Dystrybutor: http://soundtrade.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here