Akai MPC i historia samplingu…

0

Od powstania pierwszego urządzenia Akai MPC upłynęło już 30 lat. Był to okres rozwoju i przełomowych zmian technologicznych, a także historii kształtowania się nowych brzmień i stylów muzycznych pod wpływem serii MPC.

Historia samplingu była jednym z głównych tematów seminarium, które zostało zorganizowane przez firmy Akai i Splice w ramach światowej konferencji „ADE Sound Lab 2018”, poświęconej brzmieniom, twórczości i nowym technologiom.

O samplingu i urządzeniach MPC opowiadali zaproszeni na seminarium goście, wśród których byli także DJ Jazzy Jeff i iLLAJ. Goście wspominali początki loopowania, mówili m.in. o trudnościach związanych z samplowaniem czy kluczowych funkcjach MPC, dzięki którym dzisiaj tworzenie muzyki stało się prostsze i jeszcze bardziej ekscytujące.

Zapraszamy do obejrzenia specjalnego materiału video, zarejestrowanego podczas ADE Sound Lab 2018:

W kolejnym materiale, który został zarejestrowany podczas ADE Beats 18, Just Blaze oraz najbardziej obecnie znani brytyjscy producenci i wykonawcy hip-hopu Nana Rogues i Steel Banglez rozmawiają o tym, jak na przestrzeni ostatnich lat powstawały beaty i jakie jest podejście producentów do tej dziedziny tworzenia muzyki.

Więcej szczegółów na temat sprzętu AKAI PRO:
Producent: http://www.akaipro.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here