ADAM Audio + Sonarworks = ???

0
adam-audio-a-series-a-control-2

Firmy ADAM Audio oraz Sonarworks połączyły siły przy okazji wypuszczenia najnowszej generacji monitorów ADAM z serii A – następców popularnej i szeroko nagradzanej serii AX. Co to może oznaczać dla ich użytkowników?

Kiedy producent jednych z najbardziej popularnych monitorów studyjnych na świecie oficjalnie ogłasza współpracę z wiodącym deweloperem oprogramowania do korekcji akustycznej, to ciekawość oraz oczekiwania użytkowników wobec jej efektów muszą być wysokie.

Monitory ADAM Audio A Series, które zapewniają bardzo wierny, wyrównany i neutralny dźwięk, wyposażono dodatkowo w system DSP do korekcji charakterystyki akustycznej pomieszczenia. Jest on sterowany w czasie rzeczywistym za pomocą oprogramowania A Control, stworzonego wspólnie z firmą Sonarworks, słynącą między innymi z przełomowego systemu kalibracji słuchawek.

adam-audio-a-series-a-control-remote-software

Dzięki temu użytkownicy monitorów A Series mogą korzystać z zaawansowanych funkcji kalibracji dźwięku, w tym ładowania profili brzmieniowych SoundID Reference, bez konieczności używania dodatkowych aplikacji czy wtyczek – całe przetwarzanie odbywa się bowiem na pokładzie monitorów.

System sam mierzy odpowiedź częstotliwościową pomieszczenia i tworzy unikalny profil korekcji monitorów, aby pozbyć się problematycznych częstotliwości i rezonansów. Zwykle tego typu rozwiązania wymagają odpowiednich programów, które dodatkowo obciążają procesor komputera – tutaj zupełnie nie ma tego problemu!

adam-audio-a-series-sonarworks-integration-measurement-microphone

Sama aplikacja A Control na systemy Windows oraz MacOS jest dostępna do pobrania za darmo na stronie ADAM Audio. Aby umożliwić jak największej liczbie osób poznanie zalet nowej technologii, ADAM Audio i Sonarworks oferują przedłużony, 60-dniowy okres próbny na SoundID Reference dla posiadaczy monitorów z serii A. 

Licencja próbna jest dostępna dla klientów A Series, którzy zarejestrują swoje głośniki w portalu MyADAM na adam-audio.com. Oferuje pełną funkcjonalność SoundID Reference, w tym możliwość eksportowania profili kalibracji, dzięki czemu można je importować do A Control i przesyłać do DSP głośników. Należy jednak pamiętać, że do wykonania pomiarów niezbędnych do utworzenia profilu kalibracji w SoundID Reference potrzebny jest mikrofon pomiarowy!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.adam-audio.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj