ADAM Audio A4V: nowe monitory studyjne już w Polsce!

496
adam-audio-a4v-monitory-studyjne

Nowe monitory studyjne ADAM Audio A Series to dumni następcy wielokrotnie nagradzanej i od dawna najlepiej sprzedającej się serii monitorów AX. Składa się na nią 5 modeli: A4V, A7V, A44H, A77H i A8H, a do sprzedaży trafiają właśnie kompaktowe monitory A4V, stworzone z myślą o niewielkich przestrzeniach studyjnych i konfiguracjach wielogłośnikowych.

Gdzie je kupicie? Monitory A4V kupisz w autoryzowanych salonach sprzedaży marki ADAM Audio:

Czym mogą się pochwalić nowe monitory?

Obracany falowód HPS

Technologia falowodów ADAM Audio HPS (high-frequency propagation system; system propagacji wysokich częstotliwości) umożliwia głośnikom wysokotonowym rozpraszanie dźwięku z kontrolowaną spójnością, szerokie w osi poziomej, ale ściśle skupione w płaszczyźnie pionowej. Sercem obrotowego falowodu HPS jest głośnik wysokotonowy ADAM Audio X-ART odpowiedzialny za precyzyjne przenoszenie transjentów i odtwarzanie wszystkich szczegółów dźwięku.

Głośnik niskotonowy z włókien MLM

Specjalna mieszanka kamiennych włókien mineralnych, z której jest zbudowany głośnik, połączona z nowym układem magnetycznym sprawia, że głośniki niskotonowe serii A charakteryzują się wysoką mocą wyjściową przy niskich zniekształceniach i zapewniają czyste brzmienie niskich tonów.

Wzmacniacze hybrydowe

Wzmacniacze pracujące w klasie D pomagają uzyskać liniową charakterystykę dźwięku przy jednoczesnej redukcji zniekształceń. Głośniki wysokotonowe i średniotonowe są zasilane przez wzmacniacze pracujące w klasie AB, które zapewniają płynną i naturalną reprodukcję wysokich częstotliwości.

adam-audio-a4v-monitory-studyjne

Elektronika z DSP

Monitory wykorzystują możliwości elektroniki bazującej na procesorach DSP, by zapewnić większą precyzję strojenia.

Adaptacja do pomieszczenia

Na tylnym panelu monitorów są cztery pasma korekcji służące do adaptacji dźwięku do pomieszczenia: Bass, Desk, Presence i Treble. Każde pasmo można regulować w zdefiniowanych krokach, co daje ponad 100 opcji strojenia, które pomagają skompensować typowe problemy akustyczne wynikające z rozmieszczenia głośników.

Charakterystyka brzmienia

“Voicing” to wstępnie zdefiniowany profil brzmieniowy monitorów serii A. Na tylnym panelu znajdują się opcje UNR, Pure i Ext. UNR – to dynamiczna krzywa charakterystyki częstotliwościowej o naturalnym brzmieniu. Nadaje się do produkcji, komponowania i pisania piosenek. Pure – daje bardzo wierne i neutralne brzmienie. Jest to ustawienie „płaskie”, idealne do miksowania i masteringu, gdzie naprawdę trzeba być świadomym wszystkich szczegółów i polegać na uczciwym odwzorowaniu dźwięku przez głośniki. Ext – poświęcona rozszerzonym funkcjom dostępnym w aplikacji A Control działającej za pośrednictwem połączenia Ethernet. Korzystając z sześciopasmowego korektora A Control, można utworzyć własną charakterystykę brzmienia i przesłać ją do monitora.

adam-audio-a4v-monitory-studyjne

Aplikacja A-Control

Funkcjami monitorów serii A, opartymi na procesorze DSP, będzie można sterować zdalnie i w czasie rzeczywistym przez sieć Ethernet za pomocą bezpłatnego oprogramowania A Control. Oprogramowanie A Control już niebawem będzie dostępne do pobrania dla systemów Windows i MacOS w sekcji MyADAM witryny www.adam-audio.com dla klientów, którzy zarejestrują swoje monitory serii A.

System bass reflex, obudowy i montaż

Obudowa ma pogłębione skosy, aby jeszcze bardziej ograniczyć dyfrakcję. Ponadto grubsze ścianki odgrody wzmacniają obudowę i redukują wewnętrzne wibracje, a rozkloszowany wylot tunelu bass-reflex optymalizuje przepływ powietrza i zmniejsza zakłócenia.

Gwarancja

Monitory objęte są standardową dwuletnią gwarancją, którą można przedłużyć do 5 lat po rejestracji w strefie użytkownika „My ADAM” na stronie producenta.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.adam-audio.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl