Świętujemy 70-lecie firmy Moog!

162
Mini_Moog_Factory

W związku z obchodami 70-lecia powstania oraz 89. rocznicy urodzin jej założyciela, Roberta Mooga (ur. 23.05.1934 – zm. 21.08.2005), firma Moog Music przygotowała nietuzinkowe, wirtualne atrakcje.

Mini Moog Factory, stworzone przez firmę Moog Music we współpracy ze znanym studiem projektowym Pentagram, to interaktywna wystawa online, która prezentuje ikoniczny syntezator Minimoog Model D, umożliwiając zwiedzanie „wirtualnej fabryki“ i poznawanie historii oraz dźwięków, które wpłynęły na pokolenia twórców i słuchaczy muzyki elektronicznej na całym świecie.

Mini_Moog_Factory_Practice_Room

Odwiedzający mogą zagrać na cyfrowej wersji Minimoog Model D i tworzyć własne nagrania muzyczne, korzystając z ponad 45 klasycznych ustawień brzmieniowych. Wirtualne doświadczenie obejmuje również internetową szafę grającą z najbardziej reprezentatywnymi dźwiękami Minimooga.

Dodatkowo, Moog Music organizuje loterię we współpracy z Bob Moog Foundation, gdzie uczestnicy mają szansę wygrać pierwszy egzemplarz najnowszej edycji Minimoog Model D!Dochód z loterii będzie wspierał misję fundacji, która inspiruje ludzi przez połączenie nauki, muzyki, technologii i innowacji.

Moog-Minimoog_Model_D

Aby zagłębić się w dźwiękową historię firmy Moog i jej słynnego, analogowego syntezatora, wejdźcie na stronę: https://minimoogmodeld.com

Więcej szczegółów:
Producent: www.moogmusic.com
Dystrybutor: www.audiostacja.pl