“Stranger Things” z dźwiękiem przestrzennym od Sennheisera!

236
StrangerThings-Sennheiser_top

Ekspert w dziedzinie audio, firma Sennheiser oraz Netflix ogłosiły ogromne ulepszenie dźwięku dla wszystkich widzów, którzy mają dostęp do serwisu streamingowego i korzystają ze standardowego sprzętu stereo. Netflix jest pierwszą platformą streamingową, która zapewnia udoskonalone wrażenia dźwiękowe w wybranych tytułach, takich jak np. 4. sezon Stranger Things.

Algorytm dźwięku przestrzennego AMBEO 2-Channel Spatial Audio jest teraz wykorzystywany przez Netflix i zapewnia niesamowicie wciągające doznania dźwiękowe. Technologia AMBEO 2-Channel Spatial Audio przekłada oryginalne miksy na 2-kanałowy dźwięk z wrażeniem przestrzenności daleko wykraczającym poza stereo. Netflix to pierwsza platforma VOD, która zapewnia udoskonalone wrażenia dźwiękowe w wybranych tytułach.

Podczas opracowywania technologii AMBEO 2-Channel Spatial Audio Sennheiser współpracował z Netflixem i innymi partnerami branżowymi, aby dostroić system, który jest teraz dostępny na licencji firmy Sennheiser.

Badania przeprowadzone wśród widzów wykazały, że klienci serwisów streamingowych często uzyskują dostęp do treści za pomocą standardowego sprzętu stereo – czy to na telefonie komórkowym podczas podróży, podczas zwykłego oglądania na tablecie, czy też dlatego, że domowa przestrzeń odsłuchowa nie pozwala na pełną konfigurację dźwięku przestrzennego. Podczas gdy w przeszłości użytkownicy ci nie mogli korzystać z rosnącej ilości treści audio i wideo, wyprodukowanych w standardach Dolby Atmos lub MPEG-H Audio, technologia AMBEO 2-Channel Spatial Audio zmieniła ten stan.

StrangerThings-Sennheiser4. sezon Stranger Things na Netflix oferuje nowe wrażenia dźwiękowe!

AMBEO 2-Channel Spatial Audio to technologia dwukanałowego renderowania dookólnego miksu, który jest wypuszczany jako stereo. Zapewnia lepsze wrażenia dźwiękowe wszędzie tam, gdzie obecnie korzystamy z dźwięku stereo, czy to w standardowych telewizorach, systemach stereo, słuchawkach, tabletach czy laptopach. Netflix jest pierwszą platformą streamingową, która zapewnia udoskonalone wrażenia dźwiękowe: w wybranych tytułach, takich jak 4. sezon Stranger Things, Netflix wprowadził AMBEO 2-Channel Spatial Audio jako domyślny standard audio dla każdego dwukanałowego urządzenia odbiorczego. Widzowie Netflix, którzy oglądają treści w systemie stereo, automatycznie otrzymają ulepszone i rozszerzone wrażenia przestrzenne – nie są wymagane żadne zmiany ze strony użytkownika.

„Sennheiser mocno wierzy w przyszłość przestrzennego audio. Twórcy na całym świecie używają naszych narzędzi do tworzenia wybitnych, wciągających dzieł, przesuwając granice produkcji muzycznej i filmowej. Dzięki AMBEO 2-Channel Spatial Audio robimy teraz kolejny krok – sprawiamy, że ta nowa rzeczywistość dźwiękowa jest dostępna dla wszystkich”

mówi dr Renato Pellegrini z zespołu Sennheiser AMBEO

Dźwięk, które jest czymś więcej niż samo urządzenie odtwarzające

Opierając się na dziesięcioleciach badań i innowacji Sennheisera w zakresie dźwięku przestrzennego, technologia AMBEO 2-Channel Spatial Audio zapewnia wrażenie przestrzenności znacznie wykraczające poza to, co zwykle zapewniają dwukanałowe systemy głośnikowe, ale bez negatywnego wpływu na miks lub balans tonalny.

„Uważamy, że AMBEO Spatial Audio oferuje użytkownikom Netflix znaczącą poprawę. Inżynierzy nagrywający dźwięk często mówią mi, że lepiej przekłada ich szczegółowy, przestrzenny miks na dźwięk stereo. Co najważniejsze, proces ten zachowuje oryginalną mieszankę dźwięków i łączy twórcze intencje z wyjątkowo czystym dźwiękiem.”

– dodaje Scotta Kramer, menedżer ds. technologii dźwięku w Netflix

Szanując oryginalny miks, daje wszystkie opcje dostrajania

AMBEO-2-Channel-Spatial-Audio

„To, co odróżnia Sennheisera od innych rozwiązań, to fakt, że renderowanie przestrzenne AMBEO zachowuje oryginalny miks, balans tonalny i integralność dialogów, czyli dokładnie to, czego szuka inżynier dźwięku do postprodukcji. Przetwarzanie audio jest zgodne z renomą Sennheiser: dostarcza narzędzia, które są „przezroczyste” i nie zakłócają oryginalnego dźwięku. W skrócie – Sennheiser 2-Channel Spatial Audio stara się tłumaczyć intencje inżyniera, a nie je zmieniać”

– wyjaśnia Pellegrini

Oprogramowanie do renderowania działa w chmurze usługi przesyłania strumieniowego i generuje AMBEO 2-Channel Spatial Audio z istniejących plików ADM lub IAB – obu standardowych, otwartych formatach. Nie wymaga dodatkowego oddzielnego miksowania. Narzędzie podglądu umożliwia inżynierowi dźwięku porównanie stereo z dźwiękiem AMBEO podczas postprodukcji i dostosowanie ustawień renderowania. Technologia AMBEO oferuje opatentowaną kontrolę uprzestrzenniania, od pełnego efektu AMBEO do standardowego miksowania stereo, podczas gdy określone kanały mogą być wyłączone z modyfikacji. Na przykład dialog może zostać zachowany w 100 proc. lub nieznacznie zmodyfikowany, aby pasował do sąsiednich scen z dźwiękiem przestrzennym.

Preview-tool-of-AMBEO-2-Channel-Spatial-Audio

Utrzymana jest również ogólna głośność, a miks muzyczny może być zachowany dla lewego i prawego kanału, jednocześnie dodając dźwięk przestrzenny AMBEO do wszystkich innych kanałów. Oczywiście wszystkie sygnały są odpowiednio wyrównane w czasie, aby pasowały do oryginalnej treści.

„Jestem wielkim fanem AMBEO. Dużo z tym eksperymentowałem w filmach z serii „Ulica strachu” i byłem pod wrażeniem sposobu, w jaki reprezentowane były informacje o kanale surround. Zawsze szukam sposobów na uzyskanie kinowego dźwięku w domu, a w „The Adam Project” udało mi się sprawić, że miks będzie naprawdę wciągający na wszystkim, od high-endowych soundbarów po iPhone’y, co moim zdaniem pomaga publiczności w bardziej emocjonalnym kontakcie z filmem. To był doskonały format dla „Stranger Things”. W miksie Atmos głos Vecny owija się wokół ciebie, co jest ważną częścią uczynienia go przerażającym i większym niż życie. Fakt, że AMBEO jest w stanie pomóc odtworzyć to w stereo, jest dla mnie bardzo imponujący.”

– skomentował inżynier dźwięku Mark Paterson

Aby uzyskać aktualną listę treści dostępnych w AMBEO Spatial Audio, wpisz „Spatial Audio” w polu wyszukiwania Netflix.

Więcej szczegółów
Producent: https://en-de.sennheiser.com/ambeo
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl