Czy warto zainwestować w bezprzewodowy system gitarowy jako alternatywa zwykłego kabla gitarowego? Sprawdzamy dla Was najnowszy system Ibanez WS1. Zapraszamy do naszego testu!

Kompaktowy, minimalistyczny i praktycznie nie widoczny. Tak prezentuje się testowany przez nas bezprzewodowy system gitarowy Ibanez WS1, który zadebiutował na rynku na początku tego roku. Dziś trafił w nasze ręce więc mogliśmy go dla Was dokładnie sprawdzić. Zapraszamy do poniższego materiału wideo:

Ibanez Wireless System WS1 to jeden z najbardziej kompaktowych i prostych w obsłudze cyfrowych systemów bezprzewodowych, zaprojektowanych z myślą o gitarzystach akustycznych, elektrycznych, a także basistach.

Ibanez Wireless System WS1

W skład zestawu wchodzi nadajnik i odbiornik – oba wyposażone we wtyk jack 1/4“ do wpięcia odpowiednio w wyjście instrumentu i wejście wzmacniacza (lub pierwszego efektu w łańcuchu sygnałowym umieszczonym przed wzmacniaczem). Oba elementy zasilane są wbudowanym akumulatorem wystarczającym na 4 godziny pracy i ładowanym przez kabel USB typu Y dzięki któremu możemy ładować oba urządzenia jednocześnie.

Ibanez-Wireless-System-WS1

Nadajnik i odbiornik parują się automatycznie i bardzo szybko, nie wymagając żadnej obsługi oprócz ich podłączenia i włączenia zasilania. Wyposażono je także w system automatycznego wyłączania przy dłuższym okresie bezczynności w celu oszczędzania baterii. WS1 to system cyfrowy, który zapewnia przesył sygnału na częstotliwości 2,4 GHz w jakości 44,1 kHz / 24-bit (lepszej niż płyta CD) na odległość do 30 metrów, co jest wystarczającą odległością aby bezpiecznie przemieszczać się nawet po największej scenie!

Ibanez-WS1_uptone

Jak przystało na japońską markę, producent zadbał o wysokiej jakości komponenty elektroniczne, które gwarantują profesjonalną jakość dźwięku z bardzo niskim poziomem szumów własnych i co najważniejsze, praktycznie bez latencji (opóźnienia).

Co ciekawe, z myślą o gitarzystach i basistach lubujących się w naturalnym „analogowym“ brzmieniu, Ibanez WS1 przygotował także opcję „brzmienia kabla“, emulującego charakterystykę tonalną wysokiej jakości kabla gitarowego o długości 3 metrów.

Podsumowanie

Ibanez-Wireless-System-WS1

Jak wspomnieliśmy na wstępie, zaprojektowany przez Ibaneza bezprzewodowy system gitarowy WS1 jest niezwykle kompaktowy i praktycznie niewidoczny co jest niewątpliwą zaletą, pozwalając skupić uwagę muzyka wyłącznie na instrumencie. Świetnie sprawdza się nie tylko podczas samych koncertów, ale także podczas soundchecku, pozwalając gitarzyście usłyszeć brzmienie swojego instrumentu z perspektywy realizatora frontowego. Sygnał działał bez problemu na testowanym przez nas dystansie ok 25 metrów na wolnej przestrzeni bez żadnej utraty jakości i oczywiście bez żadnych zakłóceń. Przekazywany dźwięk jest czysty, klarowny i naturalny, a możliwość włączenia opcji emulacji kabla oferuje dodatkowo fajną “analogową” opcję brzmieniową. WS1 może być używany ze wszystkimi typami przetworników. Współpracuje z pasywnymi, aktywnymi przetwornikami magnetycznymi, a także przetwornikami piezo.

Sugerowana cena: ok 670 PLN

Ibanez-Wireless-System-WS1

Specyfikacja techniczna Ibanez WS1:

 • Gitarowy system bezprzewodowy
 • Transmisja 2,4 GHz
 • Jakość dźwięku 24-bit/44,1 kHz
 • Bardzo niska latencja (<5ms)
 • Zasięg w linii widzenia do 30 m/100 stóp
 • 4-godzinna nieprzerwana żywotność baterii
 • Pasmo przenoszenia: 20Hz – 20kHz
 • THD + szum: < 0,05% @1 kHz, -10dBFS
 • Moc wyjściowa RF: 10mW E.I.R.P. max.
 • Pojemność wbudowanej baterii: 500 mAh
 • W zestawie kabel USB do ładowania baterii i miękkie etui
 • Wymiary 110(dł.) x 32(szer.) x 25(wys.) mm
 • Waga nadajnika: 36g
 • Waga odbiornika: 36g

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com

PRZEGLĄD RECENZJI
Brzmienie
Obsługa / Funkcjonalność
Jakość / Cena
Poprzedni artykuł“Stranger Things” z dźwiękiem przestrzennym od Sennheisera!
Następny artykułADAM Audio A7V już w Polsce!
uptone.pl
uptone.pl to codzienna porcja informacji z branży muzycznej. Nowinki sprzętowe, muzyczne, koncerty, warsztaty, testy, wydarzenia...
test-ibanez-ws1-bezprzewodowy-system-gitarowyJak wspomnieliśmy na wstępie, zaprojektowany przez Ibaneza bezprzewodowy system gitarowy WS1 jest niezwykle kompaktowy i praktycznie niewidoczny co jest niewątpliwą zaletą, pozwalając skupić uwagę muzyka wyłącznie na instrumencie. Świetnie sprawdza się nie tylko podczas samych koncertów, ale także podczas soundchecku, pozwalając gitarzyście usłyszeć brzmienie swojego instrumentu z perspektywy realizatora frontowego. Sygnał działał bez problemu na testowanym przez nas dystansie ok 25 metrów na wolnej przestrzeni bez żadnej utraty jakości i oczywiście bez żadnych zakłóceń. Przekazywany dźwięk jest czysty, klarowny i naturalny, a możliwość włączenia opcji emulacji kabla oferuje dodatkowo fajną "analogową" opcję brzmieniową. WS1 może być używany ze wszystkimi typami przetworników. Współpracuje z pasywnymi, aktywnymi przetwornikami magnetycznymi, a także przetwornikami piezo.