Simon Franglen i monitory studyjne marki Neumann

0

Monitory studyjne marki Neumann nie są może tak popularne, zwłaszcza w naszym kraju, jak mikrofony tego producenta, jednak na świecie z tych profesjonalnych rozwiązań korzysta wielu światowej sławy producentów muzycznych i kompozytorów w swoich studiach i pracowniach muzycznych.

Jednym z nich jest Simon Franglen, kompozytor i producent muzyczny znany ze współpracy z takimi artystami jak Michael Jackson, Celine Dion, Whitney Houston oraz współtwórca sountracków do filmów m.in. Titanic czy Avatar.

W poniższym materiale video, Simon Franglen wyjaśnia dlaczego, jego zdaniem, monitory studyjne Neumann KH 420 i subwoofer studyjny KH 870 są najlepszymi głośnikami na świecie.

Firma Neumann jest bardzo dobrze znana w branży audio dzięki swojej ofercie wysokiej jakości mikrofonów, przeznaczonych do pracy w studiach, na scenach oraz transmisji audio. Neumann jest również pionierem branży audio, działając w niej od ponad 80 lat, z długą historią produktów światowej sławy. Te produkty sprawiały, że Neumann cały czas utrzymuje się wśród liderów oferujących nowoczesne rozwiązania technologiczne – od konsolet mikserskich, przez maszyny do nacinania matryc płyt gramofonowych, do bardziej współczesnych innowacji w zakresie technologii cyfrowych z systemem Solution-D.

W roku 2010 firma Neumann rozszerzyła swoje portfolio produktów o systemy monitorów studyjnych i aktualnie jej urządzenia zapewniają najwyższą jakość na obydwu końcach łańcucha produkcji materiału audio: „Najlepsze Wejście oraz Najlepsze Wyjście”.

Monitory studyjne Neumann KH 420

Monitory studyjne Neumann KH 420, o których w powyższym materiale opowiada Simon Franglen, stanowi wynik wykorzystania najnowszych technik w zakresie akustycznych, elektronicznych i mechanicznych metod projektowania w celu ustanowienia nowego standardu jakości reprodukcji dźwięków. Opracowane i zoptymalizowane komputerowo w firmie Neumann przetworniki, falowód wykorzystujący technologię Mathematically Modeled Dispersion™(MMD™), funkcjonalne kontrolery brzmienia, opcja wejść cyfrowych oraz bardzo szeroka paleta akcesoriów montażowych sprawiają, że model KH 420 może działać w bardzo różnych warunkach akustycznych, współpracować z dowolnym źródłem sygnału oraz pracować i znaleźć zastosowanie w bardzo różnych miejscach.

Neumann KH 420 został zaprojektowany do użycia jako główny monitor odsłuchowy lub średniego pola. Jest on szczególnie polecany do użycia w studiach muzycznych, nadawczych czy post-produkcyjnych i wykorzystania podczas odsłuchu ścieżek, miksowania oraz masteringu. KH 420 może być użyty w formie wolnostojącej lub też zamontowany we wnękach, a w przypadku systemów wielokanałowych można go swobodnie wykorzystywać z innymi kolumnami głośnikowymi.

Można również dodać moduł z wejściem cyfrowym (DIM 1) posiadający funkcję opóźnienia sygnału w celu jego synchronizacji z obrazem, a także funkcję kompensacji czasu drogi sygnału audio. Dzięki obracanemu falowodowi można go ustawiać zarówno w wersji pionowej jak i poziomej.

Więcej szczegółów: https://en-de.neumann.com/kh-420


Subwoofer Neumann KH 870

Z tego względu, że rozwój technologii konsumenckiej jest coraz szybszy, również technologia profesjonalna nie chce pozostać za nią w tyle. Przykładem tego jest pojawienie się technologii Blu-ray oraz innych formatów wysokiej rozdzielczości, co spowodowało zwiększenie kanałów audio do formatu 7.1, a nawet większej ich liczby.

Subwoofer Neumann KH 870 oferujący nowe rozwiązanie 7.1 High Definiton Bass Manager™ to odpowiedź na te nowe oczekiwania. Jest on kompatybilny ze wszystkimi standardowymi formatami konsumenckimi, od mono do najnowszych systemów 7.1 HD.

Osiem kanałów sygnału analogowego zapewnia elastyczność wzajemnych połączeń w nowoczesnych studiach. Działające w czterech trybach przetwarzanie LFE-channel gwarantuje kompatybilność ze wszystkimi formatami oraz standardami branżowymi. Aktywne zwrotnice czwartego rzędu oraz efektywne w działaniu kontrolery właściwości akustycznych pozwalają na bezproblemowe integrowanie subwoofera w różnych systemach. Wbudowany kontroler głośności oraz sprzętowy pilot zdalnego sterowania pozwalają na scentralizowaną kontrolę systemu, niezależną od źródeł sygnału, a panel z układami elektronicznymi może być umieszczony w innym miejscu niż subwoofer.

W celu zapewnienia najbardziej precyzyjnej z możliwych reprodukcji dźwięków sięgnięto po najnowsze osiągnięcia technologii budowy wzmacniaczy oraz innych podzespołów wpływających na brzmienie. Efektywne 10” przetworniki, niezwykle solidna obudowa i precyzyjnie zaprojektowane porty akustyczne gwarantują zwartą, dobrze zdefiniowaną i pozbawioną zniekształceń reprodukcję niskich częstotliwości, nawet przy wysokich poziomach głośności. Wykorzystanie techniki sumowania sygnału wyjściowego, a także rozwiązania Plane Wave Bass Array™ (PWBA™) wyraźnie poprawia spójność brzmienia w całym obszarze odsłuchu. Pasmo niskich częstotliwości zostało dzięki temu rozszerzone aż do 18 Hz.

Subwoofer KH 870, a także KH 810 został zaprojektowany do uzupełnienia szerokiej oferty monitorów tego producenta i może być użyty pojedynczo, jak również można je wzajemnie łączyć w celu uzyskania rozbudowanych systemów pozwalających na uzyskanie wysokich poziomów ciśnienia akustycznego.

Subwoofer KH 870 może być użyty w studiach muzycznych, nadawczych czy post-produkcyjnych podczas odsłuchu ścieżek, miksowania oraz masteringu. Obudowa może być ustawiona obok ściany lub też zamontowany we wnękach, ze względu na porty umieszczone na ścianie przedniej. Subwoofer może być swobodnie implementowany w systemach wielokanałowych, w których pracują inne kolumny głośnikowe z oferty producenta.

Więcej szczegółów: https://en-de.neumann.com/kh-870

Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here