Blockhead, Arms and Sleepers oraz Yppah na trzech koncertach w Polsce

0

Nowojorski producent Blockhead wraz z Arms and Sleepers oraz Yppah wyruszają w jesienną trasę konertową. Artyści legendarnej wytwórni Ninja Tune wystąpią w Polsce na trzech koncertach.

Blockhead, Arms and Sleepers oraz Yppah koncertowali wspólnie już pod koniec 2018 roku. W ówczesnej trasie po Ameryce Północnej zagrali razem aż 33 koncerty. Wspólnie też nagrali epkę z remiksami, zatytułowaną „Hermit Kingdom: Remixes”. Jesienią ruszają w trasę koncertową po Europie, podczas której zagrają w Polsce trzy koncerty.

Muzycy podczas nadchodzącej trasy koncertowej zaprezentują własne autorskie sety, złożone ze swoich dotychczasowych dokonań oraz najnowszych utworów. Każdy wieczór to kilkugodzinne spotkaniem z oryginalnej fuzją muzyki elektronicznej i hop-hopu. Na koncertach w sprzedaży będą dostępne winyle ich wspólnej epki „Hermit Kingdom: Remixes” i limitowane gadżety.

Blockhead, Arms and Sleepers oraz Yppah wystąpią:

  • 30 września w poznańskim klubie Meskalina,

  • 1 października w warszawskich Hybrydach

  • 2 października w krakowskim ZetPeTe.

Bilety dostępne na www.goout.pl i w www.goingapp.pl w cenie 49 zł.


Tony Simon, występujący pod pseudonimem BLOCKHEAD już od dwóch dekad w osobliwy i wyjątkowy sposób wyłuskuje to, co w fuzji hip-hopu i eksperymentalnej elektroniki jest najciekawsze. Bez wątpienia jego produkcje można uznać za solidny trzon legendarnej wytwórni Ninja Tune, z którą współpracował od czasów swojej debiutanckiej płyty. W styczniu 2019 roku wydał świetnie przyjęty album „Free Sweatpants” z gościnnym udziałem raperów Aesop Rock oraz Open Mike Eagle.

Więcej o zespole na www.futurearchiverecordings.com/blockhead.ARMS AND SLEEPERS podczas swojej 13-letniej działalności dorobił się już 30 oficjalnych wydawnictw! Mając na koncie współpracę z dziesiątkami wybitnych artystów (Tom Brosseau, Fat Cat Records, Serengeti of Anticon, Philip Jamieson z projektu Caspian i Victor Ferreira z Sun Glitters). The Huffington Post określił brzmienie projektu jako fuzję mocno rytmicznego hiphopu z ambitną elektroniką, pełną ambientowych progresji. Ostatni album ARMS AND SLEEPERS „Find and Right Place” został wydany w Pelagic Records w kwietniu 2018 r. we współpracy z amerykańską alternatywną wokalistką Steffaloo i raperem INFIDELIX, a na jesień zaplanowana jest premiera 9 studyjnego albumu.

Więcej o zespole na www.futurearchiverecordings.com/arms-and-sleepers.


Twórczość YPPAH (Joe Corrales Jr.) to śmiały powrót do przeszłości, za sprawą umiejętnych i przemyślanych nawiązań do twórczości klasyków z Ninja Tune takich jak m.in. Bonobo i The Cinematic Orchestra. Jego inteligentne kompozycje można określić jako śmiały romans chilloutowej elektroniki i rozmarzonych gitar “wyjętych” z najciekawszych shoegazowych utworów. W trakcie swojej dynamicznej kariery wydał za pośrednictwem Ninja Tune cztery świetnie przyjęte albumu studyjne: “You Are Beautiful At All Times” (2006), “They Know What Ghost Know” (2009), “Eighty One” (2012) oraz “Tiny Pause” (2015). Kolejny długo wyczekiwany album, ujrzy światło dzienne pod koniec tego roku za pośrednictwem wytwórni Future Archive Recordings.

Więcej o zespole na www.futurearchiverecordings.com/yppah.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj