Raven H i Raven R – Teenage Engineering w niezwykłej i barwnej odsłonie

0

O ile w miarę łatwo zinterpretować zamysł projektantów i domyślić się, że kolorowa kostka Raven H jest głośnikiem, o tyle drugi, tańczący twór Raven R przypomina wszystko i nic. Ale po kolei.

Raven H, to interaktywny i mobilny głośnik, na pierwszy rzut oka wyglądający jak kolumna złożona z podkładek pod kubki. Nic bardziej mylnego. Najwyższe piętro kolumienki, to odpinana płytka z diodami LED, na której wyświetlają się różne symbole i komunikaty. Za pomocą tej właśnie płytki lub sterowania głosowego możecie kontrolować działaniem głośnika i wielu “smart” sprzętów znajdujących się w waszym mieszkaniu (np. światłami czy telewizorem). Głośnik dostępny jest na razie tylko w Chinach, w cenie ok 256 USD (¥1,699).
Więcej o Raven H znajdziecie na www.teenage.engineering/designs/H.

Kolejny produkt to dopiero zagadka. Radzimy wam najpierw obejrzeć film, a później przeczytać opis. Ale żeby nie było, to tylko sugestia 🙂

Raven R przywodzi na myśl robota z bajki “Wall-e” albo lampkę – symbol studia Pixar. Wygląda bardzo sympatycznie i to określenie pasuje do niego idealnie. Raven R jest bowiem roboto – głośnikiem wyposażonym w pewnego rodzaju inteligencję emocjonalną. Składa się z obrotowego, zginanego w kilku miejscach ramienia, do którego zamocowana jest taka sama płytka z LEDami, jak w modelu H. Na płytce wyświetlają się najróżniejsze symbole, które zmieniają się w takt muzyki. Robot robi też miny, świeci diodowymi oczami, śledzi wasz ruch, kiedy jesteście w pobliżu i… tańczy do rytmu muzyki. Coś pięknego – uśmiech na ustach gwarantowany.
Raven R w sprzedaży pojawi się w 2018 roku. Więcej o robocie dowiecie się na www.teenage.engineering/designs/R

O innych produktach Teenage Engineering przeczytacie na stronie producenta,  www.teenage.engineering oraz na stronie polskiego dystrybutora, www.audiotechpro.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here