Q-SYS przejmuje Seervision

128
Q-SYS_SeerVision

Marka Q-SYS należąca do firmy QSC – ogłosiła przejęcie firmy Seervision, szwajcarskiego pioniera w branży oprogramowania do automatyzacji kamer, opartego na sztucznej inteligencji.

Przejęcie ma na celu przyspieszyć realizację strategii Q-SYS polegającej na opracowywaniu i dostarczaniu skalowalnej i elastycznej platformy oprogramowania z inteligentną technologią audio, wideo i sterowania, która obsługuje integrację z wiodącymi aplikacjami do ujednoliconej komunikacji i wideokonferencji w dobie pracy hybrydowej.

Oprogramowanie do automatyzacji kamer firmy Seervision łączy lata badań nad sterowaniem wieloma kamerami z głęboką wiedzą specjalistyczną w zakresie optymalizacji w czasie rzeczywistym, uczenia maszynowego i predykcyjnych modeli ruchu, aby automatycznie przewidywać i śledzić ruchy osób. Bezproblemowo integrując się z istniejącymi ekosystemami AV/IT, oprogramowanie może sterować wieloma kamerami PTZ (pan-tilt-zoom) upłynniając ich ruch z jakością transmisji, która rywalizuje z możliwościami kamer obsługiwanych przez człowieka, zapewniając wciągającą współpracę i doskonałe wrażenia wizualne. Podobnie jak w przypadku platformy opartej na oprogramowaniu Q-SYS, oprogramowanie Seervision jest zaprojektowane tak, aby było niezależne od sprzętu i zapewniało wiele unikatowych możliwości, w tym:

  • Automatyczne rozpoznawanie sceny i identyfikacja osób

Korzystając z sygnałów audio i wizyjnych, Seervision autonomicznie uruchamia określone działania i przepływy pracy w oparciu o lokalizację osoby w pokoju. Ta dynamiczna technologia rozumienia sceny jest unikalna dla Seervision i pozwala na prawdziwie zautomatyzowaną i bezproblemową pracę.

  • Obsługa kamery wspomagana przez sztuczną inteligencję z adaptacyjnym wykrywaniem i śledzeniem ruchu całego ciała

Zaawansowane automatyczne śledzenie firmy Seervision rozpoznaje i śledzi obiekt na podstawie identyfikacji całego ciała, tworząc unikatowy identyfikator wizualny dla każdego wykrytego obiektu z wielu punktów odniesienia, zwiększając niezawodność i solidność w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami do śledzenia ruchu.

Rozwiązania programowe firmy Seervision automatyzują przepływy pracy związane z produkcją wideo w wielu sektorach i zastosowaniach, w tym w audytoriach, salach spotkań, klasach i przestrzeniach dydaktycznych, pokojach konferencyjnych, dużych salach konferencyjnych, scenach, przestrzeniach eventowych i studiach. Konkretne przykłady zastosowań, które są obecnie w użyciu, obejmują:

  • Dynamiczne rozumienie scen, które zmienia współpracę hybrydową

Seervision Suite łączy sieciowe wyzwalacze audiowizualne z wiodącym automatycznym śledzeniem kamer PTZ, aby umożliwić w pełni zautomatyzowaną obsługę wielu kamer podczas wideokonferencji w przestrzeniach konferencyjnych. Funkcja rozpoznawania scen w Seervision wykorzystuje wejścia wizualne i dźwiękowe, aby zapewnić kamerom PTZ i dowolnym urządzeniom w instalacji AV możliwość oglądania i reagowania na żywo na aktywność w pomieszczeniu. Seervision doskonale dostosowuje ujęcie i kadruje osobę nawet w zmieniającym się otoczeniu, zachowując wszystkie pokazywane obiekty w tym samym rozmiarze bez konieczności stosowania stałych wartości powiększenia lub ustawień wstępnych.

  • Uproszczona obsługa i większe zaangażowanie w naukę zdalną

W aplikacjach do prezentacji lub szkolnictwa wyższego rozwiązanie Seervision zapewnia wysokiej jakości dynamiczne treści wideo, które zapewniają lepsze wrażenia i zwiększają zaangażowanie uczestników i studentów w warunkach pracy zdalnej lub hybrydowej. Funkcje strefy wyzwalania i strefy śledzenia, w połączeniu z inteligentnym sterowaniem i śledzeniem kamery całego ciała, umożliwiają kamerom autonomiczne śledzenie obiektu i prawidłowe kadrowanie go lub tablicy, zapewniając prezenterowi lub wykładowcy bezstresowe prowadzenie wykładu.

„Zjawisko pracy hybrydowej, spełnianie wymogów równości podczas zdalnej współpracy, sterowanie wieloma kamerami i automatyzacja przepływu pracy, wraz z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w aplikacjach audiowizualnych, to jedne z najbardziej dynamicznych i ekscytujących możliwości dzisiaj i w przyszłości. Bycie liderem w zakresie technologii sztucznej inteligencji będzie miało kluczowe znaczenie w definiowaniu i dostarczaniu nowej ery innowacji w zakresie doświadczeń audiowizualnych i wierzymy, że Seervision jest kluczowym filarem technologicznym umożliwiającym taką przyszłość. To przejęcie stwarza ogromne możliwości dla Q-SYS i naszych partnerów w zakresie tworzenia i dostarczania niezwykłych doświadczeń współpracy osobistej, zdalnej i hybrydowej na wielu różnych rynkach i w wielu różnych aplikacjach, teraz i w przyszłości. Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani nadchodzącymi możliwościami.”

– powiedział Joe Pham, prezes zarządu i dyrektor generalny QSC

Ulepszanie AV poprzez innowacje w warstwie oprogramowania jest częścią naszego DNA. Zespół Seervision to doświadczeni innowatorzy i najlepsi w swojej klasie profesjonaliści techniczni z czołowym w branży doświadczeniem i wiedzą fachową w wielu strategicznych obszarach technologicznych, w tym w wideo, wizji komputerowej i obrazowaniu, sztucznej inteligencji/uczeniu maszynowym, przewidywaniu ruchu i kontroli w czasie rzeczywistym, chmurze i wirtualizacji. Współpraca Q-SYS i Seervision połączy najlepsze w branży talenty inżynierskie, technologię i zasoby, aby stworzyć nową klasę wysokowydajnych rozwiązań AV, które wyznaczają nową poprzeczkę dla naszej branży. Niezmiernie się cieszę, że ten imponujący zespół stanie się częścią Q-SYS i razem jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do ponownego zdefiniowania inteligentnej współpracy wideo w wielu aplikacjach.

– dodał Jatan Shah, prezes i dyrektor operacyjny QSC

„Wyruszamy w ekscytującą podróż, jednocząc się z zespołem Q-SYS. Wierzymy, że to przejęcie oznacza kluczowy moment w ewolucji branży AV w kierunku przyszłości definiowanej przez inteligentne i skalowalne platformy oprogramowania AV. Wspólnie z Q-SYS wyobrażamy sobie otwarty ekosystem wspierający innowacje i dostarczający nowatorskie możliwości i rozwiązania naszym różnorodnym rynkom i klientom. Przed nami ekscytujące czasy, a my jesteśmy gotowi kształtować przyszłość technologii AV.

– powiedział Nikos Kariotoglou, współzałożyciel i dyrektor generalny Seervision

O firmie Q-SYS

Q-SYS to zarządzana w chmurze platforma audio, wideo i sterowania (AV&C) zbudowana w oparciu o nowoczesną, bazującą na powszechnych standardach architekturę IT. Od momentu powstania w 2009 roku została zaprojektowana w celu dostarczania spersonalizowanych, połączonych i wciągających doświadczeń AV. Dzięki uznanym rozwiązaniom dla korporacji, edukacji, hotelarstwa, miejsc i wydarzeń, kina, instytucji rządowych, służby zdrowia i transportu, Q-SYS na nowo definiuje możliwości doświadczeń na żywo i wirtualnych, łącząc partnerów sprzętowych i programowych, programistów i twórców.

O Seevision

Seervision jest czołowym dostawcą oprogramowania do automatyzacji kamer, opartego na najnowocześniejszej technologii sztucznej inteligencji. Dzięki zaawansowanym algorytmom Seervision kamery PTZ i transmisyjne mogą automatycznie śledzić akcję na żywo, zapewniając płynne wrażenia wizualne, które dorównują kamerom obsługiwanym przez człowieka. Firma zasłużyła na powszechne uznanie za swoje zaangażowanie w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, które spełniają zmieniające się wymagania przemysłu nadawczego i AV/IT. Więcej informacji na temat firmy Seervision i jej technologii automatyzacji kamer można znaleźć na stronie www.seervision.com/technology. 

Więcej szczegółów
Producent: https://www.seervision.com
Producent: https://www.qsys.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl