[PORADNIK] Czym jest wejście typu „combo” w interfejsie audio?

1607
wejscie-typu-combo-interfejs-audio

Producenci stosują to rozwiązanie w interfejsach audio, mikserach oraz kolumnach aktywnych lub monitorach studyjnych. Czym jest zatem wejście typu „combo” w interfejsie audio?

Krótki opis tego wejścia, przygotowała firma Sound Station, dystrybutor sprzętu muzycznego w tym także studyjnego na rynek polski, w swoim cyklu poradników dla początkujących i osób zaczynających swoją przygodę z nagrywaniem i produkcją muzyki. Znajdziecie go: TUTAJ

wejscie-typu-combo-interfejs-audio

Wejście typu „combo” to nic innego jak połączenie wejść Jack oraz XLR. Producenci stosują to rozwiązanie w interfejsach audio, mikserach oraz kolumnach aktywnych lub monitorach studyjnych. Jest to znaczne ułatwienie, rozszerzenie możliwości danego sprzętu i oszczędność miejsca, które jest coraz częściej stosowane w wielu modelach najróżniejszych producentów.

W jednym wejściu mamy zarówno możliwość podłączenia przewodów XLR w wejście i preamp mikrofonowy oraz Jack 6.3 mm w wejście liniowe. Oczywistym jest, że nie możemy do jednego wejścia podłączyć jednocześnie kabla zakończonego wtykiem XLR lub Jack, dlatego aby interfejs wiedział z której opcji chcemy skorzystać, najczęściej znajduje się obok niego przycisk INST, jak np w niżej pokazanym modelu lampowego interfejsu audio MIDIPLUS STUDIO-VALVE.

Interfejs-audio-MIDIPLUS-STUDIO-VALVE
Lampowy interfejs audio: MIDIPLUS STUDIO-VALVE