Monitory firmy Neumann w Studio L’Oreille du Chat

0

Z całą pewnością część z Was wie, a niektórzy mogą przypuszczać, jak wielkie znaczenie ma precyzyjne monitorowanie dźwięku w studio muzycznym. Dziś mamy dla Was ciekawy wywiad z właścicielem studia L’Oreille du Chat, Henrym Puizilloutem, z którego dowiecie się o jego pasji do dźwięku i powodach, dla których wybrał kolumny Neumann.

Wydajne i wierne monitory mają gigantyczne znaczenie nie tylko w odzwierciedlaniu dźwięku stereo, ale także w różnych formatach surround. Doskonale wie o tym Henry Puizillout, od 25 lat właściciel i inżynier studia L’Oreille du Chat.
Specjalizujący się w inżynierii dźwięku i postprodukcji filmów dokumentalnych, Henry Puizillout doświadczenie zdobywał współpracując z tak wielkimi, jak France Télévisions. Wyprodukował również prestiżowe projekty dla WWF France (filmy 360 °) i filmy 3D dla Océanopolis.

Jak sam mówi, jego studio przyświeca jeden podstawowy cel:

“Przez minione 25 lat próbowaliśmy swoich sił z najróżniejszym sprzętem, niejednokrotnie testując różne produkty na ślepo. Zawsze byliśmy krytyczni i nadal tak pozostało. W końcu naszym priorytetem jest praca z dźwiękiem, a nie z parametrami technicznymi. “

To jednak tylko jedno ze zdań, które wyciągniecie z wywiadu. Dowiecie się z niego m.in. jakie zmiany zaszły w świecie muzyki studyjnej oraz dlaczego wybór artysty padł na głośniki marki Neumann:

System monitorów w studio to sprawa niezwykle ważna i trudna. Dzięki regularnym zmianom nasz poprzedni system dźwiękowy służył nam przez 20 lat. Zależy nam, aby obraz dźwiękowy był precyzyjny, ale także nie męczący. To główna zasada, kiedy pracujesz od ośmiu do dziesięciu godzin. Jak najbardziej neutralne odzwierciedlenie dźwięku to jeden z najważniejszych parametrów, jakie należy wziąć pod uwagę. (…) Zdecydowaliśmy się na trzy KH 310 A, cztery KH 120 A i dwa subwoofery KH 805 w PWBA [Plane Wave Bass Array]. Pracujemy w kilku formatach: stereo, 3.1, 5.1, 7.1.

Ciekawi Was reszta? Całą treść wywiadu znajdziecie na stronie https://en-de.neumann.com.

Więcej szczegółów
Producent: www.neumann.com
Dystrybutor: www.aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here