“Smells Like Teen Spirit” Nirvany z miliardem wyświetleń

0

Wcześniej piosenka “November Rain” grupy Guns ‘N Roses, a teraz “Smells Like Teen Spirit” Nirvany przekroczyła magiczny próg miliarda wyświetleń w serwisie Youtube.

“Smells Like Teen Spirit” Nirvany to drugi utwór z lat 90., który przekroczył barierę miliarda widzów na YouTube. Piosenka pochodzi z 1991 roku i ukazała się na drugiej płycie Nirvany “Nevermind”.

Już wkrótce do grona miliardowych klipów z lat 90. dołączy “Zombie” The Cranberries.

Nirvana to amerykański zespół grunge’owy, założony przez wokalistę i gitarzystę Kurta Cobaina i basistę Krista Novoselica w Aberdeen (USA) w 1987. Grupa zdobyła ogólnoświatową sławę po wydaniu albumu Nevermind oraz pierwszego singla promującego płytę, „Smells Like Teen Spirit” (1991) oraz stała się jednym z prekursorów podgatunku muzyki rockowej, grunge. Zespół został rozwiązany po śmierci Cobaina w 1994, ale popularność Nirvany po tym wydarzeniu jeszcze bardziej wzrosła.
W 2002 wydano nieukończone przez zespół demo „You Know You’re Right”, które okazało się międzynarodowym hitem i uplasowało się na szczytach list przebojów. Do marca 2009 zespół sprzedał ponad 25 milionów albumów w Stanach Zjednoczonych oraz ponad 50 milionów na całym świecie.

Więcej o zespole na https://www.facebook.com/Nirvana/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj