Harfa jakiej nie znacie! Lara Somogyi w utworze “Self Seed”

0

Możliwości instrumentu zależą w dużej mierze od naszej wyobraźni. Najlepszem przykładem tego jest artystka Lara Somogyi, która przy pomocy efektów marki Roland i BOSS tworzy niesamowitą muzykę!

Lara Somogyi jest harfistką i solistką z Los Angeles. Wykorzystując technologię efektów pętlowych i pedałowych Rolanda i BOSSa, opracowała unikalne brzmienie na harfie, które wciąga słuchaczy na całym świecie. Jej eksploracja harfy i technologii rozpoczęła się w 2013 roku od udanej kampanii Kickstarter. Dzięki hojnemu wsparciu jej zwolenników i harfie z Camac, była w stanie wyprodukować internetowy album z muzyką wideo, który do tej pory otrzymał ponad pół miliona odsłon. Potem nastąpiło połączenie z firmą Roland i BOSS, które pomagają jej w tworzeniu nowych dźwięków i ukształtowaniu nowej artystycznej tożsamości harfy.

W jej palecie znajdziemy całkiem sporą ilość sprzętu m.in. syntezator gitarowy BOSS SY-300, rozbudowany kombajn pogłosowy BOSS DD-500, podwójny efekt gitarowy BOSS SL-20 Slicer, potężny looper BOSS RC-300, a także efekty serii WazaCraft.

Dziś wracamy do materiału, który powstał ponad rok temu, jednak nadal jest inspiracją i drogowskazem dla tych wszystkich, którzy nadal poszukują nowych brzmień i możliwości swojego muzycznego wyrazu. Jak się okazuje, sprzęt, który z założenia dedykowany jest zupełnie innej grupie instrumentalistów, może okazać się pomocny i w tym przypadku.

Nie bójcie się eksperymentować!

Roland Sessions to cykl występów muzycznych, który pozwala młodym artystom pokazać swoje niezwykłe umiejętności i wrażliwość muzyczną. Może kiedyś ktoś z Was tam zawita? Życzymy Wam tego serdecznie!

Więcej szczegółów:
https://www.boss.info/pl
https://www.roland.com/pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here