Brad Pitt reaktywuje studio nagraniowe Miraval Studios

1
Miraval Studios

Pod koniec zeszłego roku świat popkultury obiegła wiadomość, że słynny aktor Brad Pitt zaangażował się w akcję odbudowy legendarnego studia nagraniowego Miraval Studios.

Gwiazda Hollywood Brad Pitt i francuski producent muzyczny Damien Quintard nawiązali współpracę, aby odnowić i ponownie otworzyć studio nagraniowe Miraval Studios na południu Francji. Wspólnicy spodziewają się, że obiekt zostanie ponownie otwarty w 2022 i już ruszyły rezerwacje terminów na lato tego roku.

Założone w 1977 roku przez francuskiego pianistę i kompozytora Jacquesa Loussiera, Miraval Studios szybko zyskało rozgłos dzięki odbywającym się tu sesjom nagraniowym Pink Floyd na album „The Wall“. Wśród jego kolejnych gości znaleźli się między innymi AC/DC, The Cure, Sting, Sade i The Cranberries. Niestety studio zamknęło się na początku 2000 roku. 

W roku 2008 całą posiadłość Château Miraval, najbardziej znaną z winnic i marki wina Miraval, kupili Brad Pitt i Angelina Jolie, którzy 2014 wyprawili tutaj swój ślub. Pomysł wskrzeszenia działalności studia powstał, gdy Pitt poznał w Paryżu producenta Damiena Quintarda.

Brad-Pitt Damien Quintard-Miraval-Studios

Damien Quintard, znany ze swojej działalności w dziedzinie muzyki klasycznej, zdobył nagrodę Emmy za pracę przy ceremonii otwarcia Europejskiej Olimpiady w Baku 2015. Produkował również takich artystów, jak m.in. Brian Eno, Arca, Parcels i Teodor Currentzis. 

Nowe, przeprojektowane i na nowo zbudowane Miraval Studios nadal będzie korzystać z większości starego sprzętu, który został nabyty przez obiekt podczas pierwszego okresu działalności. Pomieszczenie kontrolne, zbudowane wokół biurka zaprojektowanego przez Pitta i Quintarda z hybrydowymi możliwościami analogowo-cyfrowymi, jest wyposażone w w pełni zintegrowany system Dolby Atmos, a także technologię do obsługi wstępnego miksowania dla filmów i telewizji. 

Ze swoimi 25-metrowymi sufitami Studio 1 ma 100-metrową reżyserkę i live room o powierzchni 320 metrów kwadratowych, który oferuje niezwykły, naturalny pogłos. Znajdują się tu także odizolowane akustycznie kabiny nagraniowe, pokój techniczny zawierający zabytkowe syntezatory i inny rzadki sprzęt, stacje robocze do edycji dźwięku i wideo, antresola z widokiem na całe studio, a nawet basen oraz wieża połączona ze studiem i domem, w którym mieszkać będą przyjezdni artyści i ekipy techniczne.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj