Binkbeats i jego laboratorium dźwięków… Słowo klucz: “pętla”

0

Poczynania tego niezwykłego artysty i performera śledzimy od dawna. Jego muzyka potrafi zachwycić, wprowadzić w trans i poruszyć nasze emocje. Dzięki firmie Ableton, mamy możliwość poznać twórczość Binkbeats od kuchni!

Dla wielu producentów muzycznych pętla (loop) jest często punktem wyjściowym nowej kompozycji. Ale w jaki sposób stworzyć strukturę kompozycji opartą na pętlach, dodać napięcie, emocje, uwolnić ją i przekształcić w żywą muzykę? W poniższym materiale, przygotowanym przez Abletona, poznajemy Binkbeatsa, twórcę muzyki, którego podejście wykroczyło poza odpowiedzi na te pytania.

Przygotowany przez producenta materiał, podzielony został na 3 części. W pierwszej, poznacie całą ścieżkę edukacji i rozwoju jaką Frank Wienk, bo tak nazywa się naprawdę, przeszedł.

Binkbeats: Live Setup

W kolejnym materiale Binkbeats prowadzi nas przez sygnał płynący z jego instrumentów do Ableton Live i pokazuje, jak tworzy skomplikowane aranżacje w locie. Bardzo ciekawy i praktyczny material, więc szczególnie polecamy uwadze!

Wielki Finał!

Czyli zwieńczenie całej pracy i przygotowań. Binkbeats wykonujący “9INE FO4r 4OUR” na żywo podczas corocznej imprezy Ableton Loop w Los Angeles!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here