Nowe kostki gitarowe Jim Dunlop TORTEX FLOW STANDARD PICK

0

Niewielu zaprzeczy, że kostka to jedno z najważniejszych narzędzi na wyposażeniu gitarzysty. Nawet jeśli czasem zabraknie samej gitary czy strun, to kostka zawsze się znajdzie. Gdzieś upchnięta w kieszeni jeansów lub w portfelu… ale jest! Dziś mamy dla Was nowe kostki od firmy Jim Dunlop – TORTEX FLOW STANDARD PICK.

Firma Jim Dunlop tym razem zaprezentowała kilka modeli kostek z serii TORTEX.
Wyjaśnijmy może najpierw czym w ogóle jest to enigmatyczne słowo.
Otóż TORTEX to nic innego jak nazwa własna materiału należącego do grupy tworzyw sztucznych. Charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością na zginanie i ścieranie, jednocześnie bardzo realnie oddając reakcję materiału na dotyk (szarpanie strun).

Nowe kostki Jim Dunlop TORTEX FLOW STANDARD PICK dostępne będą w sprzedaży już w marcu, zatem pewnie w ciągu kilku najbliższych dni.
Dostępnych będzie 8 grubości kostek: .50mm, .60mm, .73mm, .88mm, 1.0mm, 1.14mm, 1,35mm oraz 1,5mm.

Kostki TORTEX pierwszy raz pojawiły się już w roku 1981 i początkowo miały zastąpić kostki ze skorupy żółwia. Na szczęście dla żółwi i dla środowiska, kostki TORTEX sprawdziły się wyśmienicie i wyparły z rynku te pierwsze.
Nowy materiał pozwala na bardzo łatwą obróbkę produkcyjną zgodną z projektem Jima Dunlopa. Otóż zapragnął On, by każda z kostek miała trzy inne krawędzie. Jedna miała być ostra niemal jak brzytwa, druga zaokrąglona, a trzecia miała służyć jedynie do trzymania w palcach.
Jak zapowiadał, tak uczynił i po dziś dzień, TORTEX FLEX są jednymi z najbardziej docenionych kostek gitarowych na świecie.

W zestawieniu nowości, znajdziecie jeszcze dwie inne kostki: FLOW JUMBO GRIP 420 PICK oraz FLOW VARIETY PACK. O nich jednak napiszemy w innym czasie.

Więcej szczegółów
Producent: www.jimdunlop.com
Dystrybutor: www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here