[VIDEO] FBT JMaxX! Premiera aktywnych kolumn głośnikowych na Prolight+Sound 2019

0

Miało być cicho i spokojnie, a tu nowość za nowością! Tym razem włoska firma FBT i nowa seria przenośnych kolumn dwudrożnych. Poznajcie aktywne kolumny przenośne FBT JMaxX pokazane pierwszy raz podczas Prolight+Sound 2019!

Nowa seria FBT JMaxX, która kontynuuje tradycję dobrze znanych już na rynku konstrukcji serii J i Jolly łączy w sobie łatwość obsługi i wszechstronność dla wielu przenośnych czy instalacyjnych aplikacji dźwiękowych. Z ich dobrodziejstw skorzystają muzycy, DJ-e, organizatorzy imprez firmowych, domy kultury, bary i kluby muzyczne oczywiście 🙂

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z ich premierowego pokazu podczas Prolight+Sound 2019:

Na serię składają się póki co dwa modele FBT JMaxX 110A oraz FBT JMaxX 112A. Jak wskazuje nazwa, konstrukcje oparte odpowiednio na szerokopasmowym głośniku 10- i 12-calowym. W najbliższej przyszłości dołączy do nich także model z 14-calowym głośnikiem czyli FBT JMaxX 114A. Wszystkie są wyposażone w najnowszą konstrukcję horna 90° x 60° HF, która zapewnia lepszą projekcję, dokładność i rozproszenie średnich i wysokich częstotliwości.

Na uwagę zasługuje także sama obudowa nowych konstrukcji. Poza ciekawym designem, producent zaprojektował je tak aby maksymalnie wyeliminować niepożądany rezonans obudowy i wzmocnić mocne niskie częstotliwości.

Na pokładzie znajdziemy procesor DSP z 4 presetami:

  • original
  • floor/vocal
  • boost/lounge
  • club/dj

Zapewniając tym samym mnóstwo możliwości dla zespołów, DJ-ów i artystów solowych, a także dla stałych instalacji, każdy model JMaxX to właściwie cztery głośniki w jednym. Bazując na dużym doświadczeniu w przenośnym wzmacnianiu dźwięku firma FBT, starannie dostosowała presety korekcji, które będą oferowały  ustawienia EQ zgodnie z w/w aplikacjami muzycznymi.

Wszystkie modele FBT JMaxX wyposażono we wzmacniacze klasy D o mocy 700W + 200W z uniwersalnym zasilaczem przełączającym, zapewniające dużą moc i przestrzeń do odtwarzania nawet największych transjentów bez zniekształceń.

Wejścia i wyjścia XLR/LINE, regulacja głośności, presety i filtry EQ oraz przełącznik HP FILTR oraz MIC/LINE umieszczono na przejrzystym panelu tylnym, dzięki czemu konfiguracja głośników i ich obsługa będzie bardzo intuicyjna.

Jak wspomniałem wcześniej, mnogość zastosowań serii FBT JMaxX skutkuje wieloma opcjami montażu i mocowania, które zapewniają te paczki, a także wygodny transport i przenoszenie, dzięki wyprofilowanym rączkom/uchwytom. Montaż w instalacjach stacjonarnych jest łatwy dzięki otworom M10 lub płytom kołnierzowym uchwytu ściennego, a przenośne zastosowanie ułatwia wbudowane gniazdo do montażu na statywie 35 mm. Oczywiście ich specjalne wyprofilowanie z kątami 12°, 40° i 55° oraz dedykowany preset floor/vocal, pozwala z nich korzystać także jako podłogowego monitora odsłuchowego.

Waga ich to idąc od najmniejszego to: 11 kg, 13,8 kg oraz 14 kg.

Ich ostatecznych cen i dostępności jeszcze nie znamy ale jak wspomina w rozmowie z nami Mike z frimy FBT, ceny będą zbliżone do tych znanych z serii J.

Więcej szczegółów
Producent: http://www.fbt.it
Dystrybutor: https://fxmusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here