Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z kompleksowym rozwiązaniem AV

0
Uniwersytet-Marii-Curie-Skłodowskiej-w-z-Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie to jedna z największych uczelni publicznych w Polsce, która dysponuje nowoczesnymi laboratoriami i pracowniami, a także klubami, obiektami sportowymi oraz kulturalnymi.

UMCS w Lublinie został powołany do życia w 1944 r. i początkowo składał się tylko z czterech wydziałów. W kolejnych latach utworzono kolejne wydziały i stopniowo wzrastała liczba pracowników naukowych. Rozbudowano miasteczko uniwersyteckie również o nowe domy studenckie, hale sportowe, biblioteki. 

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uczelnia od zawsze inwestowała w infrastrukturę a także w modernizację już istniejących budynków. W marcu 2022 została zakończona kolejna realizacja kompleksowej dostawy do Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W nowo wybudowanym budynku Instytutu Pedagogiki UMCS dostarczono kompleksowe rozwiązania AV, za integrację których była odpowiedzialna firma Bychowo Sp. z o.o. Inwestycja obejmowała dwie aule wykładowe, salę rady wydziału, kilkanaście sal wykładowych oraz ćwiczeniowych a także salę teatralno-muzyczną. Zaprojektowano rozwiązania sprzętowe według najnowszych światowych standardów obejmujące systemy projekcji, nagłośnienia oraz zintegrowanego sterowania. 

JBL CBT100-sala-duzaW aulach wykładowych nagłośnienie oparto o liniowe kolumny głośnikowe JBL z serii CBT (odpowiednio CBT100LA w większej auli i CBT70LA w mniejszej), napędzane wzmacniaczami CROWN.

JBL-cbt70-Sala-Mala

Do dyspozycji jest również komplet mikrofonów AKG – bezprzewodowe nadajniki do ręki i nagłowne a także przewodowe na gęsiej szyi.

AKG-CGN

W celu zapewnienia bezproblemowego zasięgu mikrofonów dostarczono systemy antenowe również oparte o komponenty firmy AKG. Za zarządzanie sygnałami audio odpowiedzialny jest procesor DSP BSS BLU-100. Dla zapewnienia użytkownikom prostego zarządzania systemami AV wykorzystano systemy sterowania, których głównymi elementami są jednostka AMX NX-1200 oraz stołowy, 7-calowy panel dotykowy AMX MT-702. Interfejs graficzny panelu został dostosowany do potrzeb użytkowników i umożliwia intuicyjne sterowanie systemem nagłośnienia i projekcji.

AMX-panel1

W Sali rady wydziału, podobnie jak w aulach, zostały zastosowane mikrofony AKG, systemy sterowania AMX (zestawy CTP-1301), natomiast nagłośnienie Sali oparte zostało o głośniki sufitowe JBL Control 24CT MicroPlus, zapewniające równomierne pokrycie dźwiękiem całej powierzchni. Głośniki zasilane są 100-voltowo poprzez wzmacniacz Crown CSA 1300Z. Za zarządzanie sygnałami audio odpowiedzialny jest procesor DSP BLU-100.

Szafa-xli

Sala teatralno-muzyczna, w której odbywają się warsztaty teatralne zwiększające dbałość o kulturę języka oraz tradycji a także koncerty, uroczystości i spotkania okolicznościowe została wyposażona w system nagłośnienia, oparty o szerokopasmowe zestawy liniowe JBL CBT50LA, uzupełnione o niskotonowe mobilne zestawy JBL PRX815XLFW. Do sali dostarczono komplet mikrofonów bezprzewodowych AKG WMS470 składający się z 2 mikrofonów do ręki oraz 2 mikrofonów nagłownych. Sterowanie systemem odbywa się ze ściennego panelu dotykowego AMX MD-702. 

JBL-cbt-prx

We wszystkich salach wykładowych oraz salach ćwiczeniowych wybrano bardzo zbliżone systemy AV o takich samych funkcjonalnościach. Zaprojektowano w nich i dostarczono systemy projekcji, nagłośnienia oraz zintegrowanego sterowania AMX. Ponownie postawiono na rozwiązania JBL serii Control. Głośniki te zasilane są z wielokanałowych wzmacniaczy, zlokalizowanych w piętrowych szafach teletechnicznych AV, których każdy kanał odpowiada za zasilanie głośników w innej sali. 

Warto dodać, że dwa lata wcześniej do nowych budynków dydaktycznych Instytutu Psychologii i Wydziału Politologii UMCS po raz pierwszy zostały dostarczone rozwiązania grupy Harman Professional Solutions. W związku z tym w wielu salach różnych wydziałów wykładowcy mają do dyspozycji ten sam standard urządzeń, co wspomaga łatwe i bezproblemowe użytkowanie.

UMCS-Sala-glosowanie

Dzięki takim inwestycjom studenci mają możliwość korzystania z wyjątkowo komfortowego kształcenia. Natomiast wykładowcy mogą korzystać z nowej technologii nauczania, co przekłada się na większe zainteresowanie i zaangażowanie słuchaczy. Nawiązując do wydarzeń na uczelni (przedstawienia teatralne, imprezy sportowe czy inne akademickie uroczystości) dotarcie z informacją do szerszej publiczności jest świetnym sposobem na ich aktywy udział w życiu studenckim i działaniach instytucji. 

Więcej szczegółów
Producent: https://pro.harman.com
Dystrybutor: https://essaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj