Technologia True Wireless Stereo [TWS] w przenośnym nagłośnieniu JBL Professional

0
JBL_EON700_True-Wireless-Stereo

Czym jest technologia True Wireless Stereo i dlaczego producenci przenośnych systemów nagłośnieniowych, w tym jeden z liderów w branży pro audio, firma JBL Professional, chętnie wykorzystują ją w swoim mobilnym nagłośnieniu? 

True Wireless Stereo, czyli w skrócie TWS, to technologia dźwiękowa, która najpierw zaczęła być stosowana w bezprzewodowych słuchawkach dousznych, które umożliwiają odtwarzanie dźwięku w trybie stereo bez użycia kabli. Wykorzystują one połączenie bezprzewodowe najczęściej poprzez Bluetooth, aby łączyć się ze źródłem dźwięku, takim jak smartfon, tablet czy inny odtwarzacz muzyczny. Technologia ta pozwala na przesyłanie dwóch oddzielnych kanałów audio (lewy i prawy) do odpowiednich słuchawek, co tworzy efekt przestrzeni dźwiękowej znany jako “stereo”.

JBL_EON700_Lifestyle-TWS

Wspomniany brak kabli, łatwe parowanie, większa mobilność i oczywiście wysoka jakość dźwięku, którą umożliwiła technologia TWS sprawiła, że rozwiązanie to zaczęto także stosować w przenośnych systemach nagłośnieniowych takich jak JBL EON700, JBL EON ONE MK2, JBL PRX ONE i JBL EON ONE Compact. Dzięki niemu muzycy solowi, dj-e, zespoły czy prezenterzy mogli wykorzystując mobilne nagłośnienie, tworzyć dźwięk stereo co oczywiście zapewnia zdecydowanie lepszy odbiór muzyki słuchaczom.

Integracja TWS z przenośnymi systemami nagłośnieniowymi JBL Professional maksymalizuje ich zdolność zapewnienia prawdziwych wrażeń odsłuchowych stereo bez ograniczania się przewodami lub kablami. Osiąga się to poprzez strumieniowe przesyłanie przez Bluetooth wybranego źródła dźwięku do głośników JBL obsługujących TWS. 

JBL_EON700

Jak wspomnieliśmy wyżej, TWS jest dołączony i dostępny za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania układowego dla przenośnych systemów PA: JBL EON ONE MK2, PRX ONE i EON700. TWS jest już funkcją dołączoną do głośników EON ONE Compact.

Poniżej kilka ciekawych spostrzeżeń od Brandona Knudsenema, menedżera produktu ds. przenośnych głośników w JBL Professional:

Jak opisałbyś jakość dźwięku TWS w porównaniu z połączeniem przewodowym?

BK: U szczytu ograniczeń technologii Bluetooth zawsze będzie istniał problem z zaufaniem i opóźnieniami. Obecnie, po prostu nie ma substytutu dla połączenia przewodowego. Ale Bluetooth używany w ten sposób, może przynajmniej działać w pobliżu standardów, których można oczekiwać i zazwyczaj w dobrych warunkach, generować dobrze zdefiniowany obraz stereo.

W jaki sposób TWS zwiększy mobilność wykonawców i prezenterów?

BK: Przenośne systemy PA JBL są idealne do każdego scenariusza, jaki mogą sobie wymarzyć mobilni profesjonaliści. Nasze głośniki są łatwe w transporcie i proste w konfiguracji, w dowolnym miejscu – nawet bez źródła zasilania. Korzystając z naszych JBL EON ONE MK2, a także przyszłych wybranych systemów PA JBL z TWS i zasilaniem bateryjnym, tak naprawdę nie ma miejsca, w którym nie można go użyć.

JBL_PRX-ONE

Możliwość dołączenia TWS do tych systemów tylko poszerza liczbę dostępnych zastosowań. Od przyjęcia weselnego przez zaimprowizowany set DJ-ski po konkurs karaoke, system stereo TWS oferuje teraz profesjonalistom możliwość podniesienia jakości dźwięku i mobilności.

Które przenośne głośniki PA JBL są dostępne z funkcją przesyłania strumieniowego TWS?

BK: Profesjonaliści, którzy korzystają z systemów EON ONE MK2, PRX ONE i EON700 muszą jedynie zaktualizować oprogramowanie sprzętowe za pośrednictwem naszej aplikacji JBL Pro Connect dla systemów iOS i Android, aby korzystać ze strumieniowania TWS. Użytkownicy korzystający z systemów EON ONE Compact mają już możliwość strumieniowania dźwięku TWS.

Więcej szczegółów
Producent: https://jblpro.com
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj