Technologia dźwięku immersyjnego L-Acoustics L-ISA w Filharmonii Szczecińskiej

208
Technologia dźwięku immersyjnego L-Acoustics L-ISA w Filharmonii Szczecińskiej

W ostatnich dniach września 2022 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie odbył się festiwal MUSIC.DESIGN.FORM. Na koncercie finałowym wystąpiła amerykańska wokalistka, gwizda soul-jazzu, China Moses, a sam koncert został nagłośniony w technologii dźwięku immersyjnego L-Acoustics L-ISA.

Przypomnijmy, że system dźwięku immersyjnego L-ISA, który stworzyła francuska firma L-Acoustics, miał swój polski debiut 5 października 2019 roku w Tauron Arenie w Krakowie, podczas koncertu z okazji 40-lecia pracy artystycznej Zbigniewa Preisnera. Z kolei pierwszym miejscem, w którym na stałe go zainstalowano było Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” w Warszawie, o czym pisaliśmy w poniższym artykule:

Pierwsza w Polsce sala z systemem L-ISA Immersive Hyperreal Sound!

Na szczególną uwagę zasługuje także Cavatin Hall, bezkompromisowy obiekt biznesowo-kulturalny położony w Bielsku-Białej,  o którym pisaliśmy wielokrotnie m.in. w poniższym artykule:

Dźwięk immersyjny L-ISA w sali koncertowej Cavatina Hall

Za dostawę i instalację całego system odpowiedzialna jest firma Audio Plus, przedstawiciel rozwiązań marki L-Acoutics w Polsce. To oczywiście nie koniec planów firmy w naszym kraju. Już w przyszłym roku do listy obiektów dołączy nowy obiekt kulturalny na północy polski, czyli Kunszt Wodny w Gdańsku. O tej inwestycji pisaliśmy poniżej:

Kolejny system immersyjny L-ISA od L-Acoustics w Polsce!

Więcej szczegółów
Producent: https://www.l-acoustics.com
Dystrybutor: https://audioplus.pl