Technika Aleksandra dla muzyków – więcej niż zdrowe ciało

0

Zajmując się regularnie muzyką, czy to jako muzyk studyjny, wykonawca sceniczny, producent czy realizator dźwięku w studiu lub live, warto dbać nie tylko o słuch, ale także o ogólną sprawność fizyczną i prawidłową postawę ciała. Jak to robić, by zachować zdrowie?

Łokieć tenisisty to potoczna nazwa choroby dotykającej najczęściej osoby uprawiające tę dziedzinę sportu, ale też np. pracujące dużo przed komputerem. A co z karkami skrzypków, nadgarstkami gitarzystów czy plecami pianistów? Spędzając wiele godzin w jednej pozycji lub długotrwale wykonując szybkie ruchy, powtarzane setki tysięcy razy, muzycy są również narażeni na wiele urazów.

Rozwiązanie tkwi w głębokiej świadomości ciała, prawidłowej postawie i poruszaniu się w zgodzie z jego naturalnymi potrzebami i możliwościami, a jedną z metod na osiągnięcie tego stanu jest technika Aleksandra. Jej skuteczność potwierdzona została wielokrotnie badaniami naukowymi, a efektem ubocznym – oprócz uwolnienia od bólu, napięć i schorzeń – może być większa pewność siebie i swoboda ekspresji, czyli rzeczy szczególnie ważne dla występujących artystów.

O technice Aleksandra i jej wykorzystaniu w służbie muzykom opowie certyfikowana trenerka tej metody, a także dyrygentka, instrumentalistka i nauczycielka muzyki, Maria Górska-Saj w najbliższym odcinku programu Na Setkę. Transmisja na żywo odbędzie się w środę 12 maja o godzinie 20:00 na YouTube:

Więcej szczegółów:

Na Setkę:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj