Szwajcarska Tissot Arena z nagłośnieniem Alcons Audio

151
Alcons-Audio-Tissot-Arena

Nagłośnienie hali sportowej Tissot Arena w szwajcarskim Bienne zostało niedawno zmodernizowane o system firmy Alcons Audio, który idealnie spełnia stawiane przed nim zadania.

Otwarty w 2015 roku kompleks sportowy „Tissot Arena” w Bienne w Szwajcarii obejmuje arenę hokejową z boiskiem pomocniczym, stadion piłkarski, halę do curlingu i cztery zewnętrzne boiska. Główna hala lodowa, która może pomieścić 7000 osób, obsługuje nie tylko wydarzenia sportowe, ale również różne imprezy i występy artystyczne z pokazami świetlnymi, podczas których publiczność, jak i sponsorzy wydarzeń, oczekują wysokiej klasy dźwięku.

Alcons-Audio-Tissot-Arena

Ponieważ wymagania dotyczące nagłośnienia na arenach hokejowych znacznie wzrosły w ostatnich latach, należało przeprowadzić modernizację istniejącego systemu nagłośnieniowego, a po przeanalizowaniu bieżącej sytuacji ustalono, że dotychczasowy system wymaga przede wszystkim wsparcia w ostatnich rzędach.

Po szeroko zakrojonych testach przeprowadzonych na miejscu, wybrano poczwórny moduł Alcons Audio QR24 6,5″ w ilości 16 sztuk w połączeniu z centralnym klastrem 8 subwooferów Alcons Audio LR18B dla uzyskania potężnego basu. Całość napędzają i kontrolują 4 końcówki Sentinel3 przeznaczone dla QR24 oraz jedna Sentinel10 dla subwooferów.

Alcons-Audio-Tissot-Arena

„Alcons Audio dostarczyło dokładnie wymagane rozwiązanie dla tego konkretnego zastosowania: bardzo wąski, pionowy system dźwiękowy z doskonałą zrozumiałością mowy. Niewiele jest na rynku kolumn głośnikowych o takich cechach. Rozwiązania Alcons doskonale sprawdzają się w tych często trudnych akustycznie arenach sportowych i halach wielofunkcyjnych.”

powiedział Silvano Käppeli, manager techniczny z firmy Eclipse AG, obsługującej od wielu lat halę Tissot Arena w Biel

Więcej szczegółów
Producent: https://www.alconsaudio.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl