Powstanie książka o historii Akai Professional!

238
The Rise Of Akai Professional

„The Rise Of Akai Professional – The S-900, MPC-60 & Beyond“ – taki tytuł ma nosić książka o historii firmy Akai autorstwa Davida Caulfielda, sfinansowana przez kampanię na Kickstarterze.

Firma Akai podbiła profesjonalny rynek muzyczny w latach 80. za sprawą znakomitych syntezatorów z serii AX i samplerów, takich jak S9000 czy MPC60. Narzędzia te w znacznym stopniu wpłynęły na brzmienie muzyki tamtych lat i do dziś pozostają nieustającą inspiracją dla wielu współczesnych twórców – i niedoścignionym wzorem dla innych producentów sprzętu.

Roger Linn z wczesnym prototypem MPC-60
Roger Linn z wczesnym prototypem Akai MPC-60

David Caulfield, który sam przez jakiś czas pracował w firmie Akai Professional, postanowił udokumentować początki tej marki, opowiadając historię i rozwój jej przełomowych produktów, publikując wywiady z ich twórcami i użytkownikami oraz techniczne ciekawostki na temat poszczególnych modeli na łamach książki. 

The Rise Of Akai Professional The S-900, MPC-60 and Beyond

„The Rise Of Akai Professional – The S-900, MPC-60 & Beyond“, bo taki tytuł ma nosić to wydawnictwo, będzie miało format A4 i będzie dostępne zarówno w formie cyfrowej jako PDF, jak i w fizycznej wersji, w miękkiej lub twardej okładce. Aby sfinansować produkcję, autor założył kampanię na portalu Kickstarter, w której celem jest zebranie kwoty 33,5 tysiąca dolarów.

Więcej o projekcie i możliwość jego wsparcia tutaj:
https://www.kickstarter.com/projects/1135238327/the-rise-of-akai-professional

Więcej szczegółów
Producent: https://www.akaipro.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl