Szkoła Muzyczna w Myślenicach z nową salą koncertową

0
Szkoła-Muzyczna-w-Myślenicach-z-nową-salą-koncertową-od-Audio-Plus

PSM im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach to kolejna szkoła muzyczna, która otwiera nową salę koncertową. Jest ona wyposażona w technologie sceniczne dostarczone i zainstalowane przez Audio Plus, w tym świetny system nagłośnieniowy od L-Acoustics.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Myślenicach działa od 1980 roku. W tym czasie edukację w niej ukończyło ponad 1200 uczniów, z których wielu z powodzeniem kontynuuje naukę w szkołach muzycznych drugiego stopnia, a później w Akademiach Muzycznych. W obecnej siedzibie, zajmowanej od 2003 roku, szkoła mogła narzekać jedynie na brak sali koncertowej z prawdziwego zdarzenia.

Szkoła-Muzyczna-w-Myślenicach-z-nową-salą-koncertową-od-Audio-Plus

Dyrektor Jolanta Antkiewicz starała się o wybudowanie jej od lat i wreszcie w czerwcu 2022 roku sala koncertowa została oficjalnie otwarta. Technologie sceniczne, w tym elementy mechaniki, system nagłośnieniowy, oświetleniowy oraz projekcyjny wykonała firma Audio Plus.

Szkoła-Muzyczna-w-Myślenicach-z-nową-salą-koncertową-od-Audio-Plus

Nagłośnienie sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Myślenicach zostało oparte na najnowszych zestawach liniowych  L-Acoustics A10, których zamontowano po dwa na stronę.

L-Acoustics-A10

W niskich częstotliwościach uzupełniają je dwa subwoofery L-Acoustics KS21, natomiast frontfill realizowany jest za pomocą trzech miniaturowych zestawów szerokopasmowych 5XT. Do nagłośnienia sceny Szkoła używa ośmiu monitorów L-Acoustics: czterech modeli X12 i czterech modeli X8.

L-Acoustics-LA4X

Sygnał w całym systemie zapewniają trzy wzmacniacze z procesorem LA4X, które zamontowano w szafie teletechnicznej obok sceny. W ramach dostawy Audio Plus dostarczył także konsoletę cyfrową Yamaha TF-3 oraz wymagany do niej osprzęt.

Na osobne wspomnienie zasługuje system mikrofonów, który pracuje w sali koncertowej PSM w Myślenicach. Mikrofony przewodowe obejmują liczne modele instrumentalne marki Electro-Voice, głównie z serii neodymowej ND, a także 6 mikrofonów na gęsiej szyi tej samej marki. Zaś system mikrofonów bezprzewodowych składa się z produktów marki Mipro: czterokanałowy odbiornik szerokopasmowy z serii ACT, cztery mikrofony do ręki z kapsułą dynamiczną MU 59 oraz cztery nadajniki bodypack z mikrofonami nagłownymi MU 23.

System bezprzewodowy Mipro uzupełnia przenośna skrzynia transportowa na mikrofony, natomiast o ich prawidłową pracę dbają dwie podwieszone anteny kierunkowe.

System bezprzewodowy Mipro

Elementy mechaniki scenicznej, zrealizowane przez Audio Plus, obejmują między innymi dwa stałe mosty umieszczone nad widownią oraz sztankiet głośnikowy. Wygodnym rozwiązaniem są zintegrowane przyłącza sygnałowe: dwa umieszczone w podłodze sceny oraz sześć zlokalizowanych na ścianach.

Szkoła Muzyczna w Myślenicach z nową salą koncertową

Poza tym sala została wyposażona w system projekcji, złożony m.in. z elektrycznie zwijanego ekranu i projektora cyfrowego. Całość instalacji uzupełnia oczywiście system oświetleniowy, który został zrealizowany we współpracy z firmą Elwolight.

Szkoła Muzyczna w Myślenicach z nową salą koncertową

„Wreszcie ziściło się nasze marzenie i mamy upragnioną salę z dobrym wyposażeniem technicznym. Z pozycji użytkownika wszystko jest w najlepszym porządku i działa tak, jak to sobie założyliśmy. Ważne jest to, że nagłośnienie estetycznie wtapia się w salę, nie szpecąc jej.” Istotnym elementem dostawy i instalacji było szkolenie, którym objęto osoby odpowiedzialne za obsługę systemów techniki scenicznej. „Sala koncertowa została uruchomiona kilka tygodni temu, więc wciąż uczymy się obsługi, która nie należy do prostych” – dodaje dyrektor Antkiewicz – „Na szczęście mamy nauczyciela, pana Tomasza Pawlaka, który dobrze orientuje się w tym temacie i dodatkowo został odpowiednio przeszkolony. Na ten moment nie mam żadnych zastrzeżeń co do funkcjonowania sali koncertowej”.

podsumowuje Jolanta Antkiewicz, dyrektor Szkoły Muzycznej w Myślenicach

Warto wspomnieć, że nie jest pierwsza sala koncertowa przy szkole muzycznej, wyposażona przez firmę Audio Plus. Informacje o innych instalacjach firmy w szkołach muzycznych znajdziecie na stronie: https://audioplus.pl/szkoly-muzyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj