RCF ND950, poznajcie flagowy driver producenta

0

Flagowy Driver ND950 montowany jest w topowych kolumnach serii TT+, jak również w systemach liniowych włoskiego producenta RCF. Występuje w dwóch wariantach, zatem poznajmy go nieco bliżej…

Dystrybutor marki RCF w Polsce, firma Arcade Audio przygotowała kilka ciekawych informacji na temat drivera RCF ND950. Warto się z nimi zapoznać aby poznać specyfikę tego głośnika wysokotonowego.


RCF ND950 to kompaktowy, wysokowydajny, driver ciśnieniowy o dużej mocy z 4,0-calową membraną. Występuje on w dwóch wariantach z 2.0-calowym (RCF ND 950-2.0) oraz 1,4-calowym wylotem (RCF ND 950-1.4).

Duża moc magnesu neodymowego gwarantuje doskonałą kontrolę nad ruchomą masą zespołu kopułki. Prowadzi to do większej wydajności, lepszej reakcji w stanach przejściowych i zmniejsza liczbę zniekształceń wysokiej częstotliwości. Cienki miedziany pierścień jest precyzyjnie dociskany do bieguna w celu zmodyfikowania i obniżenia charakterystyki indukcyjności obwodu magnetycznego i cewki drgającej, co zapewnia kontrolowane przedłużenie odpowiedzi akustycznej.

RCF ND 950-2.0

ND950 charakteryzuje się czystym tytanem o grubości .05 mm w połączeniu z wysokowytrzymałym zawieszeniem z Mylaru. Zespół cewki drgającej został zaprojektowany z wykorzystaniem wysokowytrzymałej, wysokotemperaturowej cewki drgającej, karkasu z Kaptonu® oraz nawoju z drutu aluminiowego pokrytego miedzią. ND950 posiada 4-gniazdową, zoptymalizowaną geometrię konstrukcji korektora fazowego. Rozszerzone, wspomagane komputerowo modelowanie matematyczne i testy, zaowocowały geometrią, która zapewnia zrównoważoną kontrolę parametrów akustycznych oraz obniżenie zniekształceń powietrza i maksymalizację mocy wyjściowej.

RCF ND 950-1.4

Zastosowanie wielkoformatowego drivera przekłada się na możliwość przeniesienia w dół punktu podziału crossovera do okolic nawet 600Hz, przez co praktycznie całe pasmo wokalu przenoszone jest przez driver. Daje to lepszą kierunkowość i zarazem czytelność dźwięku.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.rcf.it
Dystrybutor: https://www.arcadeaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here