Race Of Champions z systemami marki Riedel

0
ROC_2023-Riedel

Race Of Champions (ROC), to coroczne międzynarodowe wydarzenie sportów motorowych z udziałem najlepszych kierowców wyścigowych i rajdowych na świecie, które już od ponad 12 lat korzysta z rozwiązań marki Riedel, od lat utożsamianą z najwyższą jakością systemów komunikacji oraz technologii dystrybucji sygnałów audio i wideo.

W tym roku ROC korzysta z systemów MediorNet, Artist i Bolero firmy Riedel do prowadzenia komunikacji na śnieżno-lodowym torze, położonym w północnej Szwecji, zaledwie 100 km od koła podbiegunowego. Kolejny rok z rzędu rozwiązania Riedel pomogły ROC obniżyć koszty infrastruktury, zapewnić jasną i szybką komunikację między zespołami oraz pomoc techniczną na miejscu.

“Poza Race Of Champions, wielu z nas pracuje przy innych wydarzeniach sportowych na dużą skalę, więc znamy produkty Riedel i używamy ich w innych projektach. Race Of Champions ma swój unikalny zestaw wyzwań – jest bardzo dynamiczny, rzeczy zmieniają się cały czas, a komunikacja jest absolutnie kluczowa. Nie zdajesz sobie sprawy ze znaczenia komunikacji, dopóki jej nie masz. Na szczęście udało nam się wnieść doświadczenie i wiedzę firmy Riedel do tego wydarzenia, mając pewność, że jeśli coś pójdzie nie tak, rozwiążą to w ciągu zaledwie kilku sekund.”

– powiedział Dominic Oliff, właściciel i dyrektor operacyjny ROC

Dzięki 10 modułom Riedel MediorNet, ROC może przesyłać wszystkie komunikaty radiowe, wideo, audio i inne dane za pomocą jednego kabla światłowodowego. Dzięki temu przepływ pracy jest znacznie bardziej opłacalny i elastyczny w całym obiekcie. Ekosystem Riedel Artist obejmuje 36 paneli interkomowych i zintegrowany system Riedel Bolero z 24 beltpackami i pięcioma antenami. Dzięki sześciu kanałom w pełnym dupleksie na beltpack, wielu użytkowników może rozmawiać przez interkom w tym samym czasie, pomagając członkom zespołu szybko i wyraźnie informować się nawzajem. Zespół Riedel Managed Technology pozostał również na miejscu podczas trwania wydarzenia, aby zaoferować konfigurację i wsparcie.

ROC to jedyne zawody na świecie, w których gwiazdy Formuły 1, Rajdowych Mistrzostw Świata, IndyCar, NASCAR, Le Mans, Rally X i innych rywalizują ze sobą, jadąc łeb w łeb w identycznych pojazdach. Jest to turniej pucharowy, w którym kierowcy muszą zademonstrować swoje umiejętności, rywalizując w różnych pojazdach. W rezultacie ekipa transmitująca na żywo, obsługa toru, kierowcy i sędziowie muszą być przygotowani na szybkie zmiany i na bieżąco informować resztę zespołu. 

“Race Of Champions zawsze było niesamowitym wydarzeniem, a Riedel nadal chętnie pomaga im być najlepszymi w trakcie naszej wieloletniej współpracy. Cieszymy się, że nasze rozwiązania nadal pomagają im pracować niedrogo, szybko i pewnie.”

– powiedział Marc Schneider, dyrektor wykonawczy ds. globalnych wydarzeń w Riedel

CZYTAJ TAKŻE:

Riedel Communications w dystrybucji ESS Audio

Więcej szczegółów
Producent: https://www.riedel.net
Dystrybutor: https://essaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj