QSC CP8 i CP12: nowe, kompaktowe dwudrożne kolumny aktywne!

0

Cisza i spokój w QSC, żadnych przecieków, zapowiedzi i tu nagle taka wiadomość! Producent ogłosił dziś premierę nowej kompaktowej serii aktywnych kolumn dwudrożnych QSC CP, w skład której wchodzą dwa modele: QSC CP8 i CP12.

Jednak czekajmy cierpliwie na dalszy rozwój sytuacji. Jeśli nowe modele zyskają przychylność użytkowników, to z pewnością możemy spodziewać się rozszerzenia serii CP.

Skupmy się jednak póki co na dwóch nowych modelach i sprawdźmy co mają do zaoferowania. Jak zapewnia producent, najważniejszymi zaletami nowych głośników są: kompaktowa obudowa, duża wydajność, wysokiej klasy wzmacniacz klasy D o mocy 1000 W, wysokiej klasy przetworniki (ośmiocalowy w CP8 i dwunastocalowy w CP12) oraz zaawansowany procesor DSP z zaprogramowanymi presetami. Seria CP doskonale sprawdzi się w zastosowaniach instalacyjnych i rozrywkowych, w których kluczowe znaczenie mają najwyższa jakość dźwięku i mobilność.

Brzmi obiecująco!

Obejrzyjcie nowe video promujące nowe głośniki, a także prezentację Marka Bailey’a.

Na tylnym panelu głośnika znajdziemy 3 wejścia: liniowe, mikrofonowe i stereo 3,5 mm z możliwością miksu z trzech źródeł jednocześnie, dzięki czemu seria CP może pełnić funkcję kompletnego systemu PA, który można łatwo i szybko skonfigurować. Głośniki serii CP mogą być również częścią większego systemu, posłużyć jako monitor podłogowy lub jako wzmacniacz instrumentów muzycznych.

Niewielka waga!

Wielu użytkowników doceni małą wagę (od 9,5kg w przypadku CP8 do 13,7kg w przypadku CP12), kompaktową obudowę oraz możliwość montażu do ściany lub kratownicy za pomocą opcjonalnego uchwytu. Dodatkową zaletą głośników CP jest globalna 3-letnia gwarancja, którą uzyskuje się po zarejestrowaniu produktu.

„Wysoka wydajność, najwyższa jakość i niezawodność – to charakterystyczne cechy QSC i powody, dla których miliony profesjonalistów na całym świecie zaufały tej marce. Seria CP kontynuuje tę tradycję, oferując jednocześnie wyjątkowo kompaktową obudowę i najwyższą jakość w swojej klasie” – powiedział Rafał Smoliński, Product Manager QSC w firmie Aplauz.

Głośniki są już dostępne! Pytajcie u oficjalnego dystrybutora QSC w Polsce – firmie Aplauz oraz w partnerskich sklepach muzycznych na terenie całego kraju.

Więcej szczegółów:
Producent: https://www.qsc.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

Najważniejsze cechy głośników QSC CP:

 • Kompaktowa budowa i potężna wydajność
 • Moduł wzmacniacza o topologii klasy D i 1000-watowej mocy szczytowej
 • Łatwo dostępne charakterystyki pracy dla najczęstszych zastosowań
 • Zaawansowany DSP z Intrinsic Correction™ w celu zapewnienia znakomitej jakości dźwięku oraz zabezpieczenia głośników
 • Directivity Matched Transition™ (DMT) dla uzyskania spójnej charakterystyki częstotliwościowej na całym obszarze pokrycia dźwiękiem
 • Niewielka masa i łatwość przenoszenia
 • Profesjonalny wygląd pasujący do bardzo różnych aplikacji
 • Zastosowanie jako główne nagłośnienie PA, monitory sceniczne lub wzmacniacze instrumentalne
 • Gniazdo tyczki 35 mm
 • Opcjonalny uchwyt montażowy, torba transportowa oraz pokrowiec chroniący przed warunkami zewnętrznymi
 • Dostępne online kompletne informacje EASE oraz CAD
 • 3-letnia gwarancja*

O firmie QSC

QSC jest uznanym producentem wysokiej jakości produktów audio, wideo i kompleksowych rozwiązań do zarządzania dźwiękiem i obrazem, w tym platformy Q-SYS, wzmacniaczy, głośników i mikserów cyfrowych. Wykorzystując szeroką gamę technologii QSC tworzy produkty, które oferują znacznie więcej niż sumę poszczególnych podzespołów, i dostarcza niezawodne, skalowalne i elastyczne rozwiązania instalacyjne, korporacyjne, przenośne, produkcyjne i kinowe dla klientów na całym ś wiecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here