Prezentacje Musicalowe z udziałem systemu Allen&Heath dLive i d&b audiotechnik!

0

Prezentacje Musicalowe to już 10 edycja corocznej prezentacji studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku, która odbyła się w połowie lutego! Nad całością po raz kolejny czuwał niezawodny system marki Allen&Heath dLive. Obsługą realizacji zajął się Piotr Rodak.

Jednak cały spektakl to nie tylko jednostka sterująca. Za nagłośnienie frontowe odpowiedzialny był kultowy system złożony z pasywnych kolumn dwudrożnych d&b audiotechnik Q7 oraz Q-Sub. Wszystko napędzone wzmacniaczami d&b D12.

O systemie dLive pisaliśmy już wielokrotnie więc po więcej informacji na ich temat odsyłamy np. do ostatniego wywiadu: uptone.pl/scena/allenheath-dlive-s5000-w-akcji-czyli-rozmowa-z-realizatorem-piotrem-rodakiem

Dodatkowo solistów wyposażono w 9 mikroportów marki Sennheiser serii 2000 oraz mikrofony nagłowne DPA FIO88 ale o nich w kolejnym newsach…


Marka d&b audiotechnik to od wielu lat uznany producent profesjonalnych systemów nagłaśniających. Seria Q, o której wspominamy to już nieprodukowane, jednak cały czas używane na cały świecie kultowe, niezawodne, świetnie brzmiące zestawy nagłaśniające.  D&B seria Q zaliczana jest do systemów liniowych średniej wielkości, system ten jest kompaktowy, estetyczny, prosty i szybki w montażu. Spełnia wymagania wielu artystów estradowych. Znajduje zastosowanie w realizacjach plenerowych, w pomieszczeniach zamkniętych takich jak areny, hale sportowe, sale kongresowe, podczas nagłośnienia koncertów, eventów, show, kongresów itp.

Q7 to kolumny oparte na 10″ neodymowych głośnikach niskotonowych ustawionych bipolarnie oraz 1.3” driverze zakończony toroidalnym obracanym o 90° falowodem. Moduł Q7 cechuje 75° stała horyzontalna kierunkowość w paśmie powyżej 400Hz. Wertykalna dyspersja wynosi 40° co sprawia iż moduł Q7 idealnie nadaje się jako frontfill czy downfill rozszerzając wyrównany liniowo system składający się z modułów Q1.

Co istotne, zestaw głośnikowy Q7 może pracować jako samodzielny pełnopasmowy system nagłaśniający zamontowany np. na statywie kolumnowym. Obudowa wykonana ze sklejki pomalowanej odporną na zarysowania farbą, posiada dwa uchwyty do noszenia. Front przykryty jest zdejmowaną dźwiękowo-transparentną gąbką, pod którą znajduje się metalowa siatka chroniąca głośniki przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na tyle obudowy znajdują się dwa równolegle połączone gniazda głośnikowe – NL4 lub EP5.

Chcecie poznać i wejść w świat marki d&b? Zapraszamy na film poniżej:

Więcej info:
Producent: www.dbaudio.com
Dystrybutor: www.konsbud-audio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj