NOWOŚĆ! Electro-Voice EVERSE 8: prawdziwe pro-audio bez kabli? 

509
Electro-Voice EVERSE 8

Electro-Voice przedstawia EVERSE 8! Ten akumulatorowy system głośnikowy, odporny na warunki atmosferyczne, wyposażono m.in. w mikser i procesor DSP, a także sterowanie Bluetooth! Muzycy, DJ-e, wykładowcy, a nawet firmy eventowe powinny się nim zainteresować!

Electro-Voice EVERSE 8 to bezprzewodowy, bateryjny system głośnikowy, odporny na warunki atmosferyczne. Można nim sterować bezprzewodowo poprzez aplikację Quick Smart Mobile, streamować muzykę (także stereo, bo można szybko i bezprzewodowo „spiąć” dwa EVERSE’y w jeden system).

Działa na baterii przez 12 godzin (mowa o ciągłej pracy!), dmucha do 121 dB (sprawdzone!), ma na pokładzie wiele profesjonalnych rozwiązań DSP (oczywiście Dynacord!) i jest przemyślaną konstrukcją (np. baterię można wymienić bez użycia narzędzi, a połączenie pozostaje wodoodporne!). Produkt powinien zainteresować nie tylko muzyków, instruktorów sportowych czy wykładowców, ale także firmy eventowe czy rentalowe.

EVERSE 8 to pierwszy akumulatorowy system głośnikowy firmy Electro-Voice i pierwszy model tego typu odporny na warunki atmosferyczne. Wykorzystuje doświadczenie i najnowsze rozwiązania technologiczne marki Electro-Voice, by dostarczyć bezprzewodowy dźwięk wysokiej jakości w funkcjonalnej i przenośnej formie.

EV_EVERSE8_Vocal_Guitar

Niezależnie od tego, czy będzie używany do grania muzyki na żywo, wzmocnienia głosu, odtwarzania, czy będzie wykorzystywany przez muzyków, DJ-ów, firmy produkcyjne, trenerów i innych profesjonalistów czy też amatorów w celach rekreacyjnych, jego zadaniem jest zawsze zapewnienie wysokiej jakość dźwięku, łatwość obsługi i wszystkich innych zalet zintegrowanego systemu PA.

Wydajność

Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego wynoszący 121 dB i szeroki kąt pokrycia 100° × 100° sprawiają, że możliwości EVERSE 8 wymykają się standardom dla kompaktowych konstrukcji tego typu i ustanawiają nowy punkt odniesienia dla tego segmentu produktów.

Electro-Voice_EVERSE8_Black

Podstawowe komponenty tego modelu to 8-calowy głośnik niskotonowy wykorzystujący opatentowany port SST (Signal Synchronized Transducers) oraz tytanowy tweeter wysokotonowy o wysokiej sprawności, który jest zamontowany na specjalnie opracowanym falowodzie. EVERSE 8 jest napędzany przez wzmacniacz klasy D z procesorem DSP, opracowany przez inżynierów firmy Dynacord. Wśród wielu profesjonalnych rozwiązań można wymienić wbudowany czterokanałowy cyfrowy mikser z efektami o studyjnej jakości, zasilanie Phantom 48 V, a także rozwiązania ograniczania sprzężeń zwrotnych oraz inteligentnego tłumienia dźwięku. I tak jak w przypadku innych przenośnych głośników Electro-Voice, niezawodność EVERSE 8 została zweryfikowana za pomocą “morderczych” testów muzycznych i wytrzymałościowych.

EVERSE jest zasilany przez specjalnie zaprojektowany akumulator litowo-jonowy, który zapewnia dużą moc systemu przez ponad 12 godzin. Obwody zabezpieczające eliminują ryzyko rozładowania akumulatora do tak niskiego poziomu, że nie będzie można go ponownie naładować. Śruby odkręcane bez użycia narzędzi pozwalają na łatwe wyjęcie akumulatora w celu wymiany na zapasowy. 

Bezprzewodowe sterowanie

EV_EVERSE8_App

Liczne elastyczne w użyciu funkcje EVERSE 8 zapewniają łatwą konfigurację systemu od wejścia do wyjścia. Bezprzewodowe sterowanie i monitorowanie pracy systemu odbywa się poprzez aplikację EV QuickSmart Mobile, która daje możliwości regulacji wszystkich parametrów dźwięku, efektów oraz funkcji miksowania za pośrednictwem smartfonu lub tabletu. Intuicyjny interfejs sprawia, że kształtowanie dźwięku w danej przestrzeni jest szybkie i wygodne, a użytkownik może skupić się na swoim występnie, a nie na obsłudze sprzętu.

Zintegrowany port 12 V DC zapewnia wygodne zasilanie z akumulatora EVERSE 8, ułatwiając użycie mikrofonu bezprzewodowego. Można też wykorzystać opcjonalną półkę, która bezpieczne mocuje odbiornik bezprzewodowy na górze obudowy EVERSE 8. W przypadku konfiguracji stereo, system jest wyposażony w bezprzewodowe strumieniowanie stereo przez Bluetooth. Dostępny jest też port ładowania dla urządzeń mobilnych, gdy zachodzi potrzeba ich zasilania podczas streamingu muzyki.

Mobilność i wszechstronność

EV_EVERSE8

Ergonomia EVERSE 8 sprawia, że jego transport i używanie to czysta przyjemność. Wyjątkowo lekka obudowa i wycentrowany, miękki w dotyku uchwyt sprawią, że użytkownik zapamięta to urządzenie z powodu jego użyteczności, a nie bólu pleców. EVERSE 8 sprawdzi się doskonale w każdej z czterech możliwych pozycji: na statywie, na dłuższym boku jako monitor sceniczny (dzięki ścięciu ściany obudowy) czy też w pozycji pionowej z odchyleniem lub bez. Nieważne który układ preferujesz, system pewnie pozostaje na swoim miejscu na solidnych gumowych nóżkach. Wytrzymała obudowa z polipropylenu, razem z dołączoną do produktu przezroczystą osłoną wejść, spełnia wymagania stopnia ochrony IP43*. [*Odporność na zachlapania wodą oraz lekki deszcz podczas pracy z użyciem zasilania akumulatorowego oraz strumieniowania dźwięku za pośrednictwem Bluetooth]

EV_EVERSE8

EVERSE 8 możemy zabrać na zewnątrz, na próby, imprezy, grill w ogródku lub użyć w każdej innej sytuacji, gdy potrzebny jest system nagłośnieniowy, i to niezależnie od pogody. Dostępna jest też opcjonalna torba transportowa, która została zaprojektowana tak, aby użytkownik mógł w niej zmieścić wszystko co będzie mu potrzebne: półkę na akcesoria, osłonę zabezpieczającą, mikrofon i odbiornik bezprzewodowy, zapasowy akumulator, przewody zasilające i XLR oraz smartfon czy inne urządzenia mobilne. Oto prawdziwe bezprzewodowe pro-audio, od Electro-Voice. 

EV_EVERSE8_Akcesoria

Ta przemyślana koncepcja, dzięki dostępności sprytnych akcesoriów, otwiera prawdziwą wydajność pro-audio dla szerszego grona użytkowników niż kiedykolwiek wcześniej. EVERSE 8 jest dostępny w czarnym lub białym wykończeniu.

  • EVERSE 8 jest już dostępny w sprzedaży w sieci sklepów Audio Plus Gold Partner. Aby znaleźć najbliższy sklep, wejdź na audioplus.pl/sprzedaz
  • Sugerowana cena: ok 3.900 PLN

Główne cechy:

  • Wyższy poziom jakości dźwięku w segmencie przenośnych akumulatorowych systemów nagłośnieniowych – wysoki poziom SPL w pełnym paśmie oraz duży obszar pokrycia dźwiękiem
  • Kompaktowa, lekka i odporna na warunki atmosferyczne konstrukcja połączona z akumulatorem dużej pojemności – dłuższy czas pracy podczas występów i wydarzeń, w pomieszczeniach i na zewnątrz
  • Kompletny i elastyczny w użyciu zestaw funkcji, w tym aplikacja QuickSmart Mobile i Bluetooth do strumieniowania dźwięku i sterowania, wbudowany mikser i efekty jakości studyjnej – doskonały wybór dla muzyków, DJ-ów, trenerów, instruktorów fitness, na wydarzenia, imprezy, spotkania…

Więcej szczegółów
Producent: https://products.electrovoice.com
Dystrybutor: audioplus.pl/everse8

Zapraszamy także do cyklu filmów szkoleniowych na temat EVERSE 8 z napisami PL:

Dane techniczne produktu
AKUMULATOR
Pojemność baterii 86,4 Wh
Czas pracy baterii > 12 h (średnie obciążenie)
> 6 h (maksymalne obciążenie)
CECHY AUDIO
Moc 400 W (szczytowa)
Maksymalne ciśnienie akustyczne (SPL) 121 dB
Pasmo przenoszenia (-10dB) 50-20000 Hz
Pasmo przenoszenia (-3dB) 60-20000 Hz
Kąt pokrycia w pionie 100°
Kąt pokrycia w poziomie 100°
CECHY TECHNOLOGICZNE
Przetwornik LF 8″
Przetwornik HF 1″
Pobór mocy 0,8-0,6 A
100-240 V AC
50-60 Hz
WEJŚCIA/WYJŚCIA
Złącza 1× wejście 3,5 mm stereo
1× XLR wyjście miksera
1x TRS footswitch
1x wyjście ładowania
1x wyjście zasilania 12 V DC
2× XLR/TRS combo (stereofoniczne wejście liniowe)
Wejścia cyfrowe 1x wejście bezprzewodowe audio Bluetooth
CECHY FIZYCZNE
Konstrukcja Do zamontowania na statywie
Kick-back
Monitor
Możliwość rozbudowy TAK
Grill lakierowany proszkowo
stalowy
Kolor czarny
Waga 7,6 kg
Wymiary (szer. x wys. x głęb.) 400 x 275 x 272 mm
Obudowa polipropylenowa
Typ kolumny aktywna
dwudrożna