NAMM 2020: Czym jest tryb “Link Density” w systemie Sennheiser Digital 6000?

0

Czym jest nowy tryb pracy Link Density Mode dla profesjonalnej serii mikrofonów bezprzewodowych Sennheiser Digital 6000? Podczas NAMM Show 2020, producent pokazał możliwości najnowszej aktualizacji tego profesjonalnego systemu. Zapraszamy do poznania szczegółów…

W sytuacji coraz bardziej kurczącego się widma częstotliwości radiowych UHF dostępnego dla sektora zajmującego się produkcją widowisk i wydarzeń specjalnych, firma Sennheiser w swojej serii mikrofonów bezprzewodowych Digital 6000 wprowadza nowy tryb pracy „Link Density Mode”. Link Density (LD) zwiększa liczbę kanałów, które mogą funkcjonować w zatłoczonych środowiskach częstotliwości radiowych (RF). Podczas gdy standardowy tryb Long Range systemu Digital 6000 działa z odstępami pomiędzy kanałami co 400 kHz w celu zapewnienia najlepszej jakości dźwięku i wydajności RF, tryb LD używa połowy tego odstępu tj. 200 kHz.

„Praktycznie wszędzie na całym świecie firmy produkcyjne, teatry oraz koncertujący artyści i ich inżynierowie dźwięku spotykają się z bardzo ograniczonym widmem UHF, którego niedostatek trudno zrekompensować. Oferując tryb Link Density w serii Digital 6000 zapewniamy większą swobodę profesjonalistom, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznego spektrum częstotliwości, które jest szczególne potrzebne podczas tego typu produkcji.”

wyjaśnia Tom Vollmers, menedżer profesjonalnego portfolio firmy Sennheiser

Za trybem LD kryje się nowy kodek Sennheiser Performance Audio Codec (SePAC), który został opracowany przez zespół programistów firmy Sennheiser w celu uzyskania nowej jakości równowagi między liczbą kanałów z jednej strony a wydajnością RF oraz audio z drugiej.

„W różnego typu działaniach produkcyjnych tryb LD zapewnia wybór, który dotychczas nie był dostępny. Użytkownicy mogą teraz zwiększyć liczbę kanałów akceptując niewielkie kompromisy w charakterystyce częstotliwościowej audio oraz zasięgu RF. Może to być dobre rozwiązanie w przypadku aplikacji, gdzie do dyspozycji jest bardzo ograniczone widmo radiowe.”

– dodaje Tom Vollmers

Porównanie kodeków oraz informacje dotyczące aktualizacji firmware’u:

Parametr

Tryb LR (kodek SeDAC)

Tryb LD (kodek SePAC)

Siatka równoodległa

400 kHz

200 kHz

Zakres dynamiki

111 dB(A)

111 dB(A)

Charakterystyka częstotliwościowa audio

30 Hz – 20 kHz (-3 dB)

30 Hz – 14 kHz (-3 dB)

Latencja

3,0 ms

3,2 ms

THD

< 0,03 %

< 0,03 %

Moc transmisji RF:

Bodypack SK 6000

25 mW rms

3,5 mW rms

Nadajnik ręczny SKM 6000

25 mW rms

1 mW rms

Mini-bodypack SK 6212

15/3,5 mW rms

3,5 mW rms

Użytkownicy otrzymają dostęp do nowego trybu LD po dokonaniu bezpłatnej aktualizacji firmware’u, którego nowa wersja jest dostępna na stronie internetowej www.sennheiser.com/download. Będzie można go używać we wszystkich dostępnych na rynku systemach Digital 6000 z wyjątkiem odbiornika nakamerowego EK 6042, który nie będzie obsługiwać trybu LD.

Więcej szczegółów
Prodecent: https://sennheiser.pl
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here