Monopolis – miejsce pełne zieleni i muzyki

1

Marka JBL Professional to nie tylko rozwiązania nagłośnieniowe dedykowane na scenę i do studia. To także dźwiękowe systemy instalacyjne, o których nawet nie wiecie, że was otaczają. Poznajcie  łódzkie Monopolis, wyjątkowe centrum biurowe ze strefą rozrywkowo – kulturalną.

Strefa ta “zasilana” jest przez system nagłośnieniowy, w skład którego wchodzą produkty marek JBL, Sonance, Crown Audio sterowane za pomocą procesora Soundweb London.

Jak czytamy na stronie firmy ESS Audio, dystrybutora w/w marek:

“MONOPOLIS w niezwykły sposób łączy różne obszary działania. Obok części biurowych, powstały przestrzenie dla wydarzeń kulturalnych, spędzania wolnego czasu i relaksu. To miejsce przyjazne i otwarte na łodzian.

Projektując MONOPOLIS i urządzając jego przestrzenie, zadbaliśmy o każdy szczegół. Chcieliśmy stworzyć miejsce, które odpowie na potrzeby mieszkańców, stanie się miejscem spotkań, wypoczynku, aktywności i wydarzeń, także kulturalnych. Charakter miejsca dopełniają industrialne, ceglane zastosowania oraz klimatyczne, fabryczne uliczki.

Dużo uwagi poświęciliśmy koncepcji zieleni, tak aby współgrała z wyjątkową, postindustrialną architekturą. Wpisaliśmy w jej obszar zielony skwer, w którym stworzyliśmy przestrzeń wolną od ulicznego zgiełku, sprzyjającą wyciszeniu i odprężeniu w samym sercu miasta.”

JBL Control 88M

“W takim obiekcie na równi z najwyższej jakości dźwiękiem jest także estetyka. Dlatego system nagłośnienia pasaży został zlokalizowany w obecnej w obiekcie zieleni. Zastosowano dziesięć odpornych na pogodę głośników typu „landscape” JBL Control 88M o propagacji poziomej 360 stopni i 160 stopni w pionie.

Sonance Garden Series

Dodatkowo zastosowano trzy zestawy outdoorowe, również komponujące się z zielenią firmy Sonance, każdy składający się z subwoofera 12” oraz sześciu dwudrożnych satelit 6,5”+1”.
Zestawy zasilane są wzmacniaczem Crown CDI DriveCore 2/600 z magistralą BluLink.

Sterowanie systemem odbywa się dzięki procesorowi BSS BLU 50 z dedykowanym sterownikiem ściennym EC-4BV, a muzyka streamowana jest za pomocą 8-kanałowego interface’u BSS BLU-USB.”

Więcej szczegółów
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl
Producent: https://jblpro.com
Producent: https://www.sonance.com

Co aktualnie słuchać w Monopolis? Zobaczcie najnowszy stream z profilu obiektu na Facebook:

Opublikowany przez Monopolis Piątek, 19 czerwca 2020

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj