LATE z systemem JBL Professional SRX900

0
late--jbl-vtx

Firma „LATE” od wielu lat działa na rynku artystycznym świadcząc usługi z zakresu kompleksowej obsługi wydarzeń scenicznych, biznesowych, rozrywkowych, a także naukowych. Firma niedawno uzupełniła swój setup o system aktywnych zestawów głośnikowych serii JBL SRX900.

W czerwcu 2021 r. firma “LATE” kupiła wielofunkcyjny, koncertowy system liniowy JBL serii VTX A8 napędzany wzmacniaczami CROWN I-Tech 4x3500HD. Teraz dołączył do niego system aktywnych zestawów głośnikowych serii JBL SRX900. Jest to idealne rozwiązaniem dla firm rentalowych, instalacji stałych oraz muzyków poszukujących najlepszego połączenia wydajności i mobilności. Doskonała jakość brzmienia serii SRX900 jest oparta na sprawdzonych technologiach JBL Professional.

JBL-SRX906-LA


Właściciel firmy LATE, Paweł Dudziński, wyjaśnia dlaczego zdecydował się na zakup systemu SRX900 i jaki jest w użytkowaniu:

Pierwszym powodem zakupu było zapotrzebowanie na frontfille do naszego systemu VTX A8. Zdecydowaliśmy się na SRX906 LA. Moduły są aktywne, lekkie, małe i jednocześnie bardzo skuteczne. Kąt propagacji to 120* – co wydaje mi się bardzo dobrym rozwiązaniem na FF.

JBL-SRX906LA
JBL SRX906LA

Akcesoria montażowe są kompatybilne z serią VTX serii A, co pozwala na szybki i prosty montaż. Każdy moduł ma na swoim pokładzie wzmacniacz i swoje DSP, którym możemy zarządzać z poziomu bardzo intuicyjnego oprogramowania, jak i za pomocą modułu wbudowanego w kolumnę. To bardzo wygodne rozwiązanie. Naszym planem było – nieangażowanie kolejnych końcówek mocy i jednocześnie możliwość sterowania każdą kolumną z osobna, co daje duże pole manewru w konfiguracji systemu. Dodatkowym atutem są akcesoria, które zabezpieczają kolumny przed deszczem, pozwalając im na pracę na zewnątrz.

Drugim powodem było zapotrzebowanie na mały i lekki system liniowy, który jednocześnie będzie mógł działać z pozycji wiszącej, jak i stojącej na statywie. Innymi słowy wielofunkcyjne narzędzie, który pozwoli nam na realizację mniejszych wydarzeń, na bardzo wysokim poziomie, zbliżonym do VTX, ograniczając jednocześnie liczbę i wielkość „gratów”, które zabieramy na event.

Waga jednego aktywnego modułu to zaledwie 17kg! Grono składające się z 6 modułów wraz z ramą to jedyne 110kg. Bez problemu zagra na 30m przy bardzo dobrej skuteczności i doskonałym brzmieniu. W zestawie z aktywnymi, bardzo „silnymi” subbasami SRX 918S to naprawdę solidny, dobrze brzmiący system. Jego mobilność i gabaryt do duża zaleta.

JBLSRX918S

W wielu miejscach, w których dotychczas było to niemożliwe możemy sobie pozwolić na podwieszenie systemu. W przypadku eventów to duży atrybut z punktu widzenia estetyki, jak i pokrycia audytorium dźwiękiem. Na ten moment system sprawuje się świetnie. Od czasu, kiedy pojawił się w magazynie jeździ pracować bardzo często i szczerze mówiąc, nadal nas zaskakuje, oczywiście pozytywnie 🙂

W tej chwili dysponujemy dwunastoma modułami szerokopasmowymi i sześcioma modułami niskotonowymi oraz kompletem akcesoriów JBL do wieszania i stackowania kolumn. Z racji, że system bardzo się sprawdza, planujemy go rozbudować o kolejne moduły, także nasza rodzina SRX 900 na pewno będzie się powiększać.

Jak wcześniej wspominałem, jesteśmy bardzo zadowoleni z tej inwestycji. Z czystym sumieniem mogę polecić serię SRX 900 wszystkim tym, którzy szukają mobilnego, wielofunkcyjnego systemu o bardzo małych gabarytach i wadze, który jednocześnie jest aktywny i łatwy w obsłudze, a jego skuteczność i brzmienie są na bardzo wysokim poziomie.

– Podsumowuje Paweł Dudziński

Więcej szczegółów
Producent: https://jblpro.com
Dystrybutor: https://essaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj