Konsolety Soundcraft Vi Series z najnowszą aktualizacją!

0
Soundcraft-Vi-Series-update

Firma Soundcraft poinformowała o drugiej w tym roku aktualizacji oprogramowania pokładowego dla cyfrowych konsolet serii Vi. Nowa wersja oprogramowania V6.4.4.334 dla konsolet Vi1000, Vi2000, Vi3000, Vi5000 i Vi7000 oraz Vi200/400/600 jest dostępna do pobrania ze strony internetowej producenta.

Najnowsza wersja oprogramowania zawiera kilka nowych funkcji ułatwiających pracę, poprawki błędów zgłaszanych przez użytkowników oraz szereg ulepszeń. Zostały one podsumowane poniżej, a pełne szczegóły można znaleźć w dokumencie „Vi V6.4.4 Software User Guide”, dostępnym na stronie internetowej producenta.

W celu zapewnienia maksymalnej stabilności i zapewnienia pełnej funkcjonalności, producent zaleca zainstalowanie tej wersji oprogramowania we wszystkich cyfrowych konsoletach Soundcraft Vix00 i Vix000.

SoundCraft Vi1000 Vistonics Touchscreen

Nowe funkcje:

 • Funkcja izolacji skonfigurowanych połączeń Tie Lines, wprowadzona w wersji V6.4.3 oprogramowania, została uproszczona. Nie jest teraz konieczne używanie przycisku opcji Load ISO with Show, aby zapobiec zmianie połączeń Tie Lines podczas zmiany projektu (Show). Włączenie opcji Isolate ALL w menu konfiguracji Tie Lines spowoduje stałe izolowanie połączeń  podczas przywoływania innych projektów (Show), niezależnie od ustawien opcji Load ISO with Show. Zmiana ta pozwala na zapisanie i przywołanie ogólnych ustawień izolacji konsolety jako część projektu (Show), zapobiega jednocześnie zmianom w połączeniach Tie Lines, jeśli jest to wymagane. Opcja Isolate ALL jest także łatwiejsza w użyciu.
 • Interfejs zdalnego sterowania HiQnet został rozszerzony o dostępność regulacji wszystkich parametrów procesorów efektowych Lexicon z poziomu aplikacji Mixing Station, opracowanej przez zewnętrzną firmę, dostępną do pobrania ze strony internetowej https://dev-core.org/mixing-station. Mixing Station jest wysoce konfigurowalną, wieloplatformową aplikacją zdalnego sterowania, dostępną dla systemów operacyjnych Windows, MacOS, iOS i Android. Ze względu na dostępność aplikacji Mixing Station należy pamiętać, że aplikacja ViSi Remote nie jest obecnie aktualizowana.
 • Nazwy szyn wyjściowych są od teraz zachowywane w scenach (snapshots), a nie jak do tej pory tylko w projektach (Shows). Posiadają również opcję izolacji oraz wybór parametrów scope. Była to bardzo oczekiwana przez użytkowników zmiana.
 • Opcja Insert IN jest od teraz automatycznie włączana podczas wyboru źródła insertu (Lexicon/BSS/External) z dostępnej puli i wyłączana podczas wyłączania wyboru źródła insertu. Dzięki temu można szybciej wstawiać i odłączać źródła sygnału za pomocą jednej operacji.
 • Konfiguracja Output-to-Input Fader jest teraz zabezpieczona przez ustawienia opcji izolacji i wyboru parametrów (scope) dla Output Fager. Oznacza to, że łączenie sekcji faderów w konsolecie Vi1000 może być zachowane podczas przywoływania projektów (shows) przygotowanych na innych konsoletach Vi. Zabezpieczenie jest dostępne poprzez izolację sekcji faderów i ustawienie opcji Load ISO with Show na No.
Soundcraft Vi1000
Soundcraft Vi1000

Poprawki błędów / Ulepszenia: 

 • Odbiornik SHURE Axient AD4Q nie był wykrywany po aktualizacji oprogramowania z wersji 6.4.1 do 6.4.3.
 • Miernik RF odbiornika SHURE Axient AD4D nie był wyświetlany w interfejsie konsolet Vi.
 • Konsolety Vix000 zawieszały się przy dwóch określonych kombinacjach operacji Matrix Solo.
 • Zamrożone ekrany kontrolne Vistonics podczas pracy na warstwach użytkownika (User Layer), po przywołaniu scen (snapshots), zawierających puste kanały.
 • Niektóre wyjścia (np. z karty DANTE, MADI lub AES oraz wyjścia w stageboxach innych niż R05) nie były widoczne przy korzystaniu z funkcji Mirroring.
 • Niektóre izolowane parametry były przywoływane przez zmiany scen (snapshots).
 • Ustawienia izolowanych punktów insertowych były kasowane podczas przywoływania projektów (shows), z opcją Load ISO with Show ustawioną na NO.
 • Przycisk wyboru warstw wyjściowych VCA nie działał prawidłowo po wczytaniu projektu (show).
 • Nowe ustawienia VCA ISO Full/Partial nie pojawiały się w ustawieniach opisu kanału, jeśli aktywny był tryb EDIT Global Filter.
 • Brak nowych ustawień VCA Scope w podglądzie Channel Scope interfejsu użytkownika

Uwaga – konsolety Soundcraft Vi1, Vi2, Vi4 i Vi6 

Soundcraft-Vi4
Soundcraft Vi4

Należy pamiętać, że cyfrowe konsolety Vi1, Vi2, Vi4 i Vi6 używają oprogramowania w wersji 4.9.x, dlatego aktualizacja oprogramowania V6.4.4 nie może być instalowana w tych konsoletach. W chwili obecnej nie są planowane żadne aktualizacje oprogramowania V4.9 dla tych konsolet. Aktualna wersja to V4.9.2.306b.

Virtual-Vi-Offline-EditorEdytor Offline

Dostępna jest również zaktualizowana wersja edytora offline Virtual Vi, zawierająca opisane powyżej funkcje i poprawki błędów. Oprogramowanie Virtual Vi Offline Editor umożliwia wstępne przygotowanie projektów (Show) dla konsolet Soundcraft Vix00 oraz Vix000.

Kompatybilność projektów (Show)

W tej wersji nie ma problemów ze zgodnością plików z projektami (Show), ale należy zapoznać się z treścią dokumentu „Vi V6.4.3 Software User Guide”, aby uzyskać informacje na temat dwóch punktów, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Aplikacja ViSi Remote dla iPada

W tym wydaniu nie ma żadnych zmian w aplikacji ViSi Remote.

Gdzie można pobrać aktualizację oprogramowania?

Pliki do pobrania są już dostępne ze strony internetowej www.soundcraft.com

 • W zakładce „Products” i wybraniu z menu „Mixers” konsolet Vi1000, Vi2000, Vi3000, Vi5000, Vi7000 oraz Vi400 i Vi600 CPU Upgrade. Przewiń stronę w dół do sekcji “Downloads” i wyszukaj pozycję “Software Updaters”.
 • W zakładce „Support” i menu „Software” przewiń bezpośrednio do linków do plików aktualizacji 6.4.4.334
soundcraft_vi2000
Soundcraft Vi2000

Instrukcja aktualizacji

Proszę pobrać i uważnie przeczytać instrukcję aktualizacji oprogramowania oraz postępować zgodnie z kolejnymi krokami procedury aktualizacji. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z aktualizacją można się kontaktować z działem obsługi klienta firmy Soundcraft pod adresem: [email protected] lub z biurem firmy ESS Audio pod adresem: [email protected]

Więcej szczegółów
Producent: https://www.soundcraft.com
Dystrybutor: https://essaudio.pl

O poprzedniej aktualizacji pisaliśmy w poniższej publikacji:

Konsolety Soundcraft Vi Series z najnowszą aktualizacją softu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj