Konsolety Soundcraft Vi Series z najnowszą aktualizacją softu!

1
Soundcraft Vi Series

Po długiej przerwie wznowione zostały regularne aktualizacje oprogramowania pokładowego dla cyfrowych konsolet serii Vi. Nowa wersja oprogramowania V6.4.3.328 jest już dostępna na stronie internetowej Soundcraft!

Wersja ta zawiera kilka nowych i znaczących funkcji wraz z dodatkowymi poprawkami błędów i ulepszeniami. Zostały one podsumowane poniżej, a pełne szczegóły można znaleźć w dokumencie „Vi V6.4.3 Software User Guide”, dostępnym na stronie internetowej producenta.

W celu zapewnienia maksymalnej stabilności i zapewnienia pełnej funkcjonalności, producent zaleca zainstalowanie tej wersji oprogramowania we wszystkich konsoletach Soundcraft Vix00 i Vix000.

SoundCraft Vi1000 Vistonics Touchscreen

Nowe funkcje:

 • Tie Lines posiadają teraz nową funkcję „Isolate ALL”, umożliwiającą zatrzymanie ustawień routingu sygnałów i nazw podczas przywoływania innych projektów (Shows). Funkcja działa w połączeniu z istniejącymi ustawieniami „Load ISO with Show”.
 • Izolacja masterów VCA: indywidualne ustawienia dla masterów VCA pozwalają na izolowanie nazw, parametrów Fader/mute i masterów Aux VCA. Funkcja umożliwia dokładniejszą kontrolę nad przywoływaniem tych ustawień globalnie w zapisanych scenach przy wykorzystaniu przycisku ISO nad tłumikiem mastera VCA. Nowe opcje wyboru dostępne na ekranie dotykowym, pozwalają na wstępne wybranie funkcji przycisku ISO w każdej szynie VCA. Wyświetlacz każdej szyny VCA wskazuje, czy wybrana została opcja pełnej lub częściowej izolacji parametrów szyny VCA.
 • VCA Scope: podobnie jak w przypadku funkcji izolacji, opcje „VCA Channel Scope” i „Apply Changes” również mają możliwość indywidualnych ustawień izolacji nazwy, parametrów Fader/mute i masterów Aux VCA w każdej szynie VCA. Najważniejszą korzyścią jest możliwość aktualizacji nazw VCA i pozycji tłumików Aux VCA w wielu scenach, co nie było możliwe we wcześniejszym oprogramowaniu.

Poprawki błędów / Ulepszenia: 

 • Odbiorniki SHURE® ULXD4™ REV2 oraz odbiorniki ULXD4 i QLXD4™ z nowymi pasmami częstotliwości (DCIDs), są teraz obsługiwane w ustawieniach Wireless Mic Monitoring (VM2) konsolet. Rozwiązano problem polegający na tym, że odbiorniki te nie pojawiały się na liście dostępnych urządzeń w ustawieniach konsolet, mimo że były widoczne w sieci i były wykrywane przez program SHURE Wireless Workbench™.
 • Przywoływanie projektu (Show) przygotowanego na większej konsolecie Vi, mogło powodować w konsoletach Vi1000 wyświetlanie korektora graficznego GEQ w trybie „Large”
  z niewystarczającą liczbą tłumików do kontroli wszystkich pasm. Tryb „Small” dla korektora GEQ jest teraz automatycznie wybierany dla wszystkich projektów przywoływanych w konsoletach Vi1000.
 • W trybie Aux VCA, przycisk ISO w szynach VCA nie chronił przed zmianą ustawień Aux send On/Off podczas przywoływania scen.

UWAGA! konsolety Soundcraft Vi1, Vi2, Vi4 i Vi6

Soundcraft Vi6

Należy pamiętać, że cyfrowe konsolety Soundcraft Vi1, Vi2, Vi4 i Vi6 korzystają z oprogramowania w wersji 4.9.x, dlatego aktualizacja oprogramowania V6.4.3.328 nie może być instalowana w tych konsoletach.

Nowa wersja oprogramowania V6.4.3.328 dostępna jest dla wszystkich konsolet Vi1000, Vi2000, Vi3000, Vi5000, Vi7000 oraz Vi200, Vi400 i Vi600

W chwili obecnej nie są planowane żadne aktualizacje oprogramowania V4.9.x, działającego w tych konsolach. Aktualna wersja oprogramowania dla konsolet Soundcraft Vi1, Vi2, Vi4 i Vi6 to V4.9.2.306b.

 • Edytor Offline

Dostępna jest również zaktualizowana wersja edytora Virtual Vi Offline, zawierająca powyższe funkcje i poprawki błędów, umożliwiająca wstępne przygotowanie projektów (Show) dla konsolet Soundcraft Vix00 oraz Vix000.

 • Kompatybilność projektów (Show)

W tej wersji nie ma problemów ze zgodnością plików z projektami (Show), ale należy zapoznać się z treścią dokumentu „Vi V6.4.3 Software User Guide”, aby uzyskać informacje na temat dwóch punktów, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

 • Aplikacja ViSi Remote dla iPada

W tym wydaniu nie ma żadnych zmian w aplikacji ViSi Remote.

Gdzie można pobrać aktualizację oprogramowania?

Pliki do pobrania są już dostępne ze strony internetowej www.soundcraft.com

 • W zakładce „Products” i wybraniu z menu konsolet Vi1000, Vi2000, Vi3000, Vi5000, Vi7000 oraz Vi400 i Vi600 CPU Upgrade. Przewiń stronę w dół do sekcji “Downloads” i wyszukaj pozycję “Software Updaters”.
 • W zakładce „Support” i menu „Software” przewiń bezpośrednio do linków do plików aktualizacji 6.4.3.328

Instrukcja aktualizacji

Proszę pobrać i uważnie przeczytać instrukcję aktualizacji oprogramowania oraz postępować zgodnie z kolejnymi krokami procedury aktualizacji.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z aktualizacją prosimy o kontakt z działem obsługi klienta firmy Soundcraft pod adresem [email protected] lub [email protected]

Więcej szczegółów
Producent: https://www.soundcraft.com
Dystrybutor: https://essaudio.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj