„Get Up, Stand Up!” – Musical o Bobie Marley’u z systemem JBL VTX

0
jbl-vtx-a8

Musical o Bobie Marley’u zatytułowany Get Up, Stand Up! można obejrzeć w londyńskim Lyric Theatre. Do nagłośnienia tego musicalu użyto sprawdzonego systemu JBL Professional VTX A8.

Z katalogiem utworów reagge, odtworzenie piosenek zmarłego Boba Marleya było nie lada przedsięwzięciem dla zespołu audio stojącego za najnowszą produkcją na West Endzie, która ma opowiedzieć prawdziwą historię życia piosenkarza.

Projektant dźwięku, Tony Gayle, opowiedział o podróży, jaką on i jego zespół odbyli w związku z tym spektaklem. Miał już pewne praktyczne doświadczenie w pracy z systemem JBL VTX przy „Beautiful: The Carole King Musical”, co pozwoliło mu na przeprowadzenie prawdziwego testu systemu PA, zanim zabrał go w trasę, aby udźwiękowić kultowy katalog Boba Marleya. 

JBL-VTX-A8_front
JBL VTX A8

JBL to jedna z niewielu marek, która jest tak samo rozpoznawalna zarówno na rynku profesjonalnym jak i konsumenckim. Dorastałem, widząc logo JBL na głośnikach wszędzie w klubach i barach, więc naprawdę kojarzę tę markę z muzyką reggae”.

wyjaśnia Tony Gayle

Get-Up-Stand-Up-Bob-Marley-Musical-photo-by-Craig-Sugden
Get Up Stand Up Bob Marley Musical: FOTO Craig Sugden

System zainstalowany w Lyric Theatre składa się z 24 modułów VTX A8, które zostały rozmieszczone w trzech zestawach powieszonych na trzech poziomach teatru, z dodatkowym stosem na czwartym poziomie, wraz z subwooferem B18 umieszczonym na podłodze. Główne niskie tony w spektaklu pochodzą z ośmiu B18 rozmieszczonych na niższych poziomach. 

Na co dzień obowiązki FOH pełni Roisine Mamdani. To był jej pierwszy raz, kiedy pracowała przy musicalu z systemem JBL, ale była bardziej niż zadowolona z rezultatów.

JBL-VTX-A8

“Dwa lata temu poszłam z Tonym na imprezę JBL-a w Sound Technology (dystrybutor JBL/Harmana w Wielkiej Brytanii) i wtedy po raz pierwszy usłyszałam system VTX A8. Odchodząc pomyślałam, jak znakomite było brzmienie, dodatkowo gwarantując świetne pokrycie nagłaśnianej przestrzeni.”

– mówi Roisine Mamdani

Więcej szczegółów
Producent: https://jblpro.com/en
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl

Więcej informacji na temat systemu JBL VTX A8 znajdziecie w naszej publikacji:

JBL VTX A8 najlepszym liniowym systemem koncertowym?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj