Festiwal Trondheim Rocks w towarzystwie systemów Alcons Audio

0

Def Leppard, KISS i Iggy Pop były głównymi gwiazdami tegorocznej edycji festiwalu Trondheim Rocks, a trudnemu zadaniu polegającemu na zapewnieniu 19.000 fanom rocka pożądanej dawki mocy ponownie stawił czoła system Alcons Audio.

Ubiegłoroczny debiut dwudniowego festiwalu Trondheim Rocks był tak dużym sukcesem, że w tym roku przedłużono go o jeszcze jeden dzień. Systemy nagłośnieniowe Alcons Audio z ich technologią Pro-Ribbon, podobnie jak rok temu, odpowiedzialne były za zapewnienie potężnego dźwięku, a jednocześnie klarowności brzmienia. Zadanie tym bardziej nie łatwe, gdyż poza obszarem festiwalu poziom głośności musiał być już na tyle niski, aby nie zakłócać ciszy pobliskich budynków mieszkalnych.

Jak tłumaczą realizatorzy pierwszej edycji, odbywającej się na terenie browaru Dahl w norweskim mieście, duża część zeszłorocznego sukcesu festiwalu Trondheim Rocks była zasługą systemów Alcons Audio, a konkretnie ich największego i flagowego systemu LR28.

W ubiegłym roku system okazał się tak wydajny, że tym razem zdecydowano aby zastosować nieco mniej modułów i tak na scenie głównej podwieszono dwa grona (prawy i lewy), a na każdym z nich znalazło się po 18 modułów LR28. System został doposażony także w 32 sztuki bardzo wydajnych subwooferów kardioidalnych BC543, a także w 40 kompaktowych modułów linowych LR18, których zadaniem było pokrycie dźwięk stref wewnętrznych, zewnętrznych oraz wypełnienie boczne. Jako front-fill, czyli do wypełnieni dźwiękiem z przodu zastosowano 6 uniwersalnych monitorów VR12. Całość była zasilana i kontrolowana przez 44 wzmacniacze Sentinel10. Druga scena to 10 sztuk LR28 na każdej ze stron, 16 subwooferów BC543, a wszystko napędzane przez 17 wzmacniaczy Sentinel10.

„Po zeszłorocznym wielkim sukcesie z systemem LR28, my i kierownictwo festiwalu, Trondheim Stage, ponownie zażądaliśmy tego samego wysokiego standardu. W tym roku wybór LR28 na obu etapach był oczywisty”.

– mówi technik audio Trondheim Lyd, Arnstein Fossvik.

„LR28 jest jednym z najszybszych systemów do symulacji, rigowania i optymalizacji. W połączeniu z wyjątkową jakością dźwięku, spójnością pokrycia i dużą mocą, jest idealny na festiwale rockowe na świeżym powietrzu. Oprogramowanie ALControl ułatwia także konfigurowanie i optymalizację, a także kontrolowanie i monitorowanie wszystkich poziomów.”

Od lewej: Tom Back (założyciel firmy Alcons) Erwan Thomas (TrondheimLyd) Arnstein Fossvik (TrondheimLyd) Adam Stuart (Kiss)

Ponieważ najbliższe domy znajdują się zaledwie 20 metrów od areny, przepisy dotyczące hałasu w Trondheim Rocks są surowe. Jednak systemy wstęgowe Alcons oznaczały, że zespół Trondheim Lyd nie miał problemów z ich przestrzeganiem, a jednocześnie nie ograniczał przyjemności publiczności.

„Podobnie jak w ubiegłym roku otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii od publiczności i prasy dotyczących dźwięku i żadnych skarg od pobliskich mieszkańców”.

– dodaje producent festiwalu Trondheim Rocks, Espen Hammer

Trondheim Rock to kolejne już w tym roku tak duże przedsięwzięcie z udziałem systemów nagłośnieniowych Alcons Audio. Wśród najważniejszych wydarzeń, znalazły się: koncert Stinga, który miał miejsce tydzień wcześniej. Festiwal Milkshake w Amsterdamie, OFF Festiwal w Katowicach, trasy koncertowe Alana Parsona, Briana Ferry’ego, A -Ha, Turbonegro, Luke Elliot, High as a kite, a także koncerty klasyczne jak Barbara Schöneberger czy Schleswig-Holstein Music Festival, które gwiazdą był niesamowity skrzypek Nigel Kennedy.

Tak różnorodna gama artystów, która podkreśla jakość systemów dźwiękowych Alcons Audio z udziałem technologii Pro-Ribbon są doskonały dowodem i rekomendacją świadczącą o wszechstronności jakie te systemy oferują.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.alconsaudio.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here