Sennheiser evolution… To już 20 lat!

0

W 2018 roku przypada 20-ta rocznica powstania serii mikrofonów evolution marki Sennheiser, która stała się “światowym standardem branżowym” w produkcjach LIVE oraz najlepiej sprzedającą się do tej pory serią mikrofonów!

Sennheiser to od ponad 60 lat, jeden z najbardziej uznanych na świecie producentów mikrofonów i słuchawek dla branży muzycznej i rozrywkowej.

Wszędzie tam, gdzie ludzie nagrywają, transmitują lub odtwarzają dźwięk, jest Sennheiser!

…i trudno się z tym stwierdzeniem firmy nie zgodzić. Prawie wszędzie gdzie udało nam się do tej pory być, widzieć i słyszeć muzykę na żywo, tam zawsze można było znaleźć mikrofony z charakterystycznym znaczkiem/literką “e”.

Po drodze jednak Sennheiser odpowiedzialny był za wiele technologicznych kamieni milowych: pierwszy mikrofon typu shotgun w latach 50-tych, otwarta konstrukcja słuchawek w latach 60-tych, technologia transmisji w podczerwieni w latach 70-tych, czy wielokanałowa transmisja bezprzewodowa w latach 80-tych. W latach 90-tych ubiegłego stulecia rozwinęły się ukierunkowane systemy surround, a nowe tysiąclecie to także inteligentne systemy informacji audio. Dziś firma Sennheiser wciąż wyznacza nowe standardy i z pewnością napędza cyfryzację świata audio.


Jeśli chcecie przeczytać więcej o najnowszej, bezprzewodowej serii Sennheiser evolution wireless G4 to zapraszamy TUTAJ: https://uptone.pl/sennheiser-evolution-wireless-g4


Aby uczcić i podziękować wszystkim muzykom, inżynierom dźwięku, partnerom i twórcom, którzy sprawili, że seria evolution stała się sukcesem, Sennheiser zorganizował wyjątkowe wydarzenie: Audio Storytelling Evening , które odbyło się niedawno w londyńskim hotelu EDITION. Uczestniczyło w nim wiele ważnych osobistości, którzy towarzyszyli marce i serii evolution, praktycznie od początku.

Jak w większości wielkich sukcesów, początki były trudne, a nawet bardzo trudne… Michael Polten, były dyrektor ds. Zarządzania relacjami z klientami w Sennheiser tak wspomina:

“20 lat temu postawiono pytanie: czy Sennheiser nadal będzie produkował mikrofony dynamiczne? Nasze ceny wzrosły, a nasz zysk spadł, ponieważ produkowaliśmy je w bardzo staroświecki i drogi sposób. Sennheiser dostarczał mikrofony głównie dla rynku audycji, które nie były atrakcyjne dla rynku dźwięku na żywo, częściowo dlatego, że były zbyt drogie.”

To jednak dopiero początek tej historii. Zachęcamy was do zaparzenia sobie kawy i poświęcenia nieco dłużej chwili na wysłuchanie ciekawej historii jaką raczy nas poniższy materiał video:

Więcej szczegółów:
Producent: https://sennheiser.pl
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here