Electro-Voice ND86 i ND76 – dynamiczny mikrofon dla wokalisty

1

Jakiś czas temu pisaliśmy o mikrofonie Electro-Voice ND96. Czas zatem przedstawić dwa pozostałe modele wokalowe tej serii.

Dla jasności i osób, które trochę się gubią w nazewnictwie modeli wyjaśniamy, że nowa seria ND docelowo ma zastąpić serię N/DYM, która nadal jest dostępna ale pewnie niebawem się to zmieni. Czy nowe modele przyjmą się równie dobrze jak ich poprzednicy? Czas pokaże… Zatem co mają do zaoferowani te dwa modele?

Obie konstrukcje są w zasadzie bardzo do siebie podobne zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i parametry, które oferują. To co je odróżnia to charakterystyka kierunkowa i idąca za tym cena. ND86 posiada charakterystykę superkardioidalną zaś ND76 i ND76S (wersja z wyłącznikiem) posiadają charakterystykę kardioidalną.

To co zapewnić ma nam komfortową i bezproblemową pracę kryje się oczywiście w środku, a znajdziemy tam dużą mylarową membranę i 4-punktowe zawieszenie kapsuły. Istotnym elementem jest dodatkowa cewka, która ma przeciwdziałać indukowaniu się zakłóceń pochodzących od fal i pól elektromagnetycznych.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie www.electrovoice.com oraz na stronie polskiego dystrybutora www.audioplus.pl/nd-series

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here