dBTechnologies SUB900, czyli nowe subwoofery w rodzinie!

0

Prolight+Sound 2019 to potężna porcja nowości od dBTechnologies! Zaczynamy od nowych, aktywnych subów: SUB915 i SUB918, stworzonych z myślą o istniejących już “topach”, które mają możliwość zdalnej kontroli za pomocą RDNet!

W zależności od modelu mamy do wyboru, konstrukcje opartą na głośniku 15-calowym lub 18-calowym. W obu przypadkach, cewka jest 4-calowa. Oba modele, ze względu na swoją dużą elastyczność zarówno pod względem montażu, transportu, a przede wszystkim możliwości brzmieniowych i wspomnianego sterowania przez RDNet i oprogramowania Aurora Net (Mac/Windows), sprawdzą się zarówno w sytuacjach koncertowych jak i instalacyjnych.

Przez wszystkie techniczne szczegóły i praktyczne możliwości nowych subwooferów, przeprowadzi Was Maciek Szewczyk z firmy SoundTrade, z którym spotkaliśmy się podczas Prolight+Sound 2019:

Pasmo przenoszenia nowych subwooferów zaczyna się od 42Hz, aż do momentu, w którym będziemy chcieli je odciąć za pomocą głośnika topowego. Dość lekkie jak na swoje gabaryty i możliwości. SUB915 waży niecałe 35 kg, a SUB918 niecałe 42 kg. MAX SPL to odpowiednio 133 dB i 134 dB. Wzmacniacz, który je zasila to Digipro G3 i potrafi on oddać do głośnika 1800 W mocy szczytowej.

Solidna obudowa subbasów serii SUB900, wykonana jest ze sklejki i posiada 2 zintegrowane uchwyty na górnych krawędziach, a tylna strona jest wyposażona w kółka mocujące do płynnego transportu. Są one zaprojektowane do użytku zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej, 2 mocowania M20 na górnych i bocznych panelach pozwalają na dowolny typ głośnika pełnozakresowego z wykorzystaniem standardowego drążka gwintowanego M20.

Oba modele tej rodziny mają oczywiście na pokładzie komplet zabezpieczeń, wbudowane elementy sterujące tłumieniem, przełącznik polaryzacji i elementy sterujące DSP dla opóźnienia do 4,5 milisekundy z krokiem 0,5 milisekundy (podczas gdy Aurora Net dopuszcza maksymalnie 21 ms opóźnienia). Drugi obrotowy przełącznik pozwala ustawić częstotliwość rozgraniczenia od 70 do 110 Hz.

Więcej szczegółów
Producent: http://www.dbtechnologies.com
Dystrybutor: http://soundtrade.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here