dBTechnologies RS16000, RW16 i DEM30, czyli nowe bezprzewodowe systemy! [Prolight+Sound 2019]

0

Podczas Prolight+Sound 2019 firma dBTechnologies zaprezentowała także kilka nowych rozwiązań w bezprzewodowych systemach mikrofonowych i dousznych systemach monitorujących. Są to: RS16000, RW16 oraz DEM30.

Na początek zapraszamy do krótkiej prezentacji video, którą przygotowaliśmy wraz Maćkiem Szewczykiem z firmy SoundTrade, w której to przedstawi Wam najważniejsze cechy nowych systemów:

Cyfrowy system bezprzewodowy dBTechnologies RS16000

dBTechnologies RS16000 to najnowszy cyfrowy, bezprzewodowy system mikrofonowy, którego wyjątkową cechą jest to, że pracuje w bardzo szerokim zakresie pasma. Od 470 aż do 870 Mhz, bez podziału na podpasma, co w efekcie gwarantuje użytkownikom aż 16.000 niezależnych kanałów. Takie rozwiązanie bardzo ułatwia pracę podczas podróży i koncertów na całym świecie. W zależności od regionu, możemy wybrać sobie dozwolony w danym regionie pasmo i na nim pracować.

Jest to kompletny zestaw touringowy, w skład którego wchodzi odbiornik RS16000R, UHF band Antenna Splitter AS6W z 9V Phantom Power, HUB 800 umożliwiający zdalne sterowanie przez oprogramowanie dBTechnologies Wireless Manager i case.

Jako uzupełnienie systemu dBTechnologies w tej najnowszej odsłonie oferuje nadajnik/mikrofon doręczny (handheld) RS16000H z wymienną kapsułą i kompatybilny z systemami Shere oraz nadajnik w formie bodypack RS16000BFA-RS16Opcjonalne akcesoria to antena kierunkowa DA-RS16 odporna na podmuchy wiatru, dzięki specjalnemu ażurowaniu, a także , czyli antena dookólna.

Jak wspomniałem wcześniej, jest to system cyfrowy. Wyposażony jest w wysokiej jakości 24-bitową transmisję audio, a odbiorniki działają w technologii True Diversity, pozwalając na doskonały sygnał audio do 100 metrów odległości. RS16000 pozwala również na szyfrowanie sygnału audio w celu zagwarantowania maksymalnej dyskrecji w dowolnym kontekście, dzięki losowemu kluczowi szyfrowania.

Kolejna nowość to dBTechnologies RW16

System bezprzewodowy dBTechnologies RW16 działa w DARMOWYM paśmie UHF 823-832 MHz lub 863-865 MHz: oznacza to, że można z niego swobodnie korzystać w wielu krajach, unikając jakichkolwiek problemów wynikających z lokalnych przepisów.

16 kanałów jest dostępnych dla użytkownika, który może wybrać częstotliwość roboczą ręcznie lub przez port podczerwieni, co pozwala na automatyczną synchronizację nadajnika i odbiornika w celu szybkiego i płynnego skonfigurowania. Poziom wejściowy może być ustawiony przez użytkownika na odbiorniku, a podwójne wyjście (zbalansowane XLR i niezrównoważone TRS) zwiększa wszechstronność systemu.

RW16 jest dostępny w 2 wersjach z dynamicznym nadajnikiem/mikrofonem RW16M ręcznym lub zestawem nagłownym, czyli bodypack RW16B o mikrofon nagłowny. Nadajnik ręczny posiada wymienną dynamiczną kapsułę, a bodypack pozwala użytkownikom ustawić poziom wzmocnienia. Baza, czyli odbiornik oznaczony jest symbolem RW16R.

dBTechnologies DEM 30

Na koniec mamy system odsłuchu dousznego dla muzyków dBTechnologies DEM 30.

Ten nowy system monitorowania dousznego działa w pasmach częstotliwości 823-832 i 863-865 MHz z 96 kanałami UHF. System składa się z nadajnika DEM30T, odbiornika bodypack DEM30R i zestawu słuchawkowego DEM30E.

Wyświetlacz LCD na nadajniku i odbiorniku ułatwia kontrolę poziomu dźwięku, odbioru sygnału, poziomu naładowania baterii (do 12 godzin przy standardowych bateriach AA), częstotliwość GROUP i CHANNEL oraz tryb stereo po wybraniu. Nadajnik wyświetla również wskaźniki Tone, Limiter i Mix oraz posiada wyjście słuchawkowe, a także elementy sterujące czułością do monitorowania sygnału wysyłanego do muzyków.

Ponadto wykonawcy mogą ustawiać tryby STEREO lub MONO, a także wybierać swoje ulubione EQ bezpośrednio w odbiorniku bodypack.

Więcej szczegółów
Producent: http://www.dbtechnologies.com
Dystrybutor: http://soundtrade.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here