Bezkompromisowy system interkomowy RTS w Cavatina Hall!

0
system interkomowy RTS w Cavatina Hall

Cavatina Hall, najnowocześniejszy obiekt kulturalno-biznesowy w Polsce zlokalizowany w Bielsku-Białej, zaskakuje oryginalną architekturą, a także nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Nie inaczej jest z komunikacją wewnętrzną, która została oparta na systemie interkomowym marki RTS.

Komunikacja wewnętrzna jest podstawą w tak złożonym organizmie, jakim jest duża i nowoczesna sala koncertowa. Jak ten aspekt produkcji wydarzeń kulturalnych został rozwiązany w Cavatina Hall w Bielsku-Białej? Zapraszamy do lektury!

Cavatina Hall-Audio Plus L-Acoustics L-ISA

Cavatina Hall, klejnot w koronie Beskidów, Bielsku-Białej, dysponuje supernowoczesną sceną. Kompleksowe wyposażenie, dostarczone i zainstalowane przez Audio Plus, obok nagłośnienia czy sieci sygnałowej, obejmuje także niezbędny system komunikacji wewnętrznej. Ten system, oparty na urządzeniach marki RTS – w tym bezprzewodowych interkomach ROAMEO – umożliwia organizację koncertów i wydarzeń na najwyższym światowym poziomie.

Cavatina_hall_RTS-DKP-3016

Podczas współtworzenia projektu instalacji w Cavatina Hall, specjaliści Audio Plus musieli wziąć pod uwagę komunikację w całej sali koncertowej, a także w trudno dostępnych miejscach w jej pobliżu. Dzięki wykorzystaniu cyfrowych rozwiązań interkomowych od RTS, inspicjenci i inne osoby odpowiedzialne za produkcję mają pełną komunikację w całym obiekcie. System interkomów obejmuje przewodowe pulpity serii KP oraz bezprzewodowe urządzenia serii ROAMEO, oparte na technologii DECT. Całość nadzoruje flagowa cyfrowa matryca marki RTS – ODIN.

Cavatina_hall_RTS-KP-5032

„Szerokie portfolio interkomów RTS pozwoliło nam dobrać modele do potrzeb użytkowników w różnych lokalizacjach Cavatina Hall. Cavatina Hall to duży budynek wykonany z betonu, stali i szkła, z dużą liczbą niezależnych pomieszczeń, pomiędzy którymi znajdują się grube betonowe ściany. Mimo to w niemal każdym miejscu budynku zapewniona jest bezprzewodowa komunikacja interkomowa. Wybraliśmy każde miejsce, w którym użytkownicy mogą potrzebować komunikacji ze współpracownikami znajdującymi się w innych pomieszczeniach. I tam zapewniliśmy transmisję bezprzewodową, która działa niezawodnie.” 

– mówi Tomasz Ibrom, inżynier działu Projektów i Instalacji Audio Plus,
odpowiedzialny za integrację systemów w Cavatina Hall

Cavatina_hall_RTS

Klient miał bardzo bezkompromisowe podejście do wszystkich systemów pracujących w obiekcie, nie tylko elementów akustyki czy nagłośnienia, ale także wszystkich systemów wspomagających, takich jak interkom, system podglądu akcji scenicznej, Digital Signage czy system rozgłoszeniowy. Jeśli chodzi o interkom, najważniejszym aspektem była elastyczność i właśnie dlatego wybraliśmy matrycę ODIN. Jej możliwość komunikowania się z różnymi systemami, w różnych formatach audio, była idealna dla tego typu projektu. Pulpity serii KP zostały dobrane tak, aby dokładnie odpowiadały potrzebom użytkownika w określonych lokalizacjach. Szerokie portfolio RTS pozwoliło nam dokonać właściwego wyboru dla każdej możliwej sytuacji.”

– dodaje Stanisław Mielczarek, inżynier wsparcia technicznego w Audio Plus

Cavatina_hall_RTS-Intercom-Systems_1

Po trwającej trzy lata budowie i wyposażeniu, Cavatina Hall może się teraz pochwalić największym w Polsce bezprzewodowym systemem interkomowym ROAMEO, składającym się z dziewięciu punktów dostępowych AP-1800 i ośmiu beltpacków bezprzewodowych TR-1800. Został on gruntownie przemyślany i obecnie pracownicy Cavatina Hall korzystają z niego w całej wielofunkcyjnej przestrzeni.

Cavatina_hall_RTS-Intercom-Systems

„Zaprojektowanie tego systemu wymagało wielu środków, pracy i czasu. Ale było warto, ponieważ mogliśmy zaproponować absolutnie bezkompromisowe rozwiązania i dzisiaj jest to dla nas referencja na wiele lat”.

– dodaje Ibrom

Więcej szczegółów:
https://audioplus.pl
https://rtsintercoms.com
https://cavatinahall.pl

CZYTAJ TAKŻE:

Cavatina Hall z dźwiękowym systemem rozgłaszania od Electro-Voice i Dynacord

Sala koncertowa Cavatina Hall pracuje dzięki sieci światłowodowej Optocore

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj