II Międzynarodowy Konkurs Kompozytorskim im. Mieczysława Karłowicza: zgłoszenia tylko do końca sierpnia!

153
II-Miedzynarodowy-Konkurs-Kompozytorskim-im-Mieczyslawa-Karlowicza

To już ostatni moment! Tylko do końca sierpnia można nadsyłać własną kompozycję na orkiestrę symfoniczną  do II Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Mieczysława Karłowicza. Pula nagród to 40 tys. euro!

Sądząc po pierwszej edycji konkursu, do której nadesłano ok. 178 kompozycji z całego świata m.in Argentyny, Austrii, Białorusi, Brazylii, Chin, Cypru, Danii, Finlandii, Grecji, Niderlandów, Hiszpanii, Kanady, Korei Południowej, Macedonii, Niemiec, Polski, Szwecji, USA, Wielkiej Brytanii oraz Włoch, druga zapowiada się co najmniej równie ekscytująco.

Dlaczego ten konkurs jest szczególny? Przede wszystkim oferuje finalistkom i finalistom możliwość pracy nad utworem z orkiestrą. Koncertu finałowego wysłucha publiczność Filharmonii w Szczecinie słynąca z dojrzałości i otwartości na współczesny ambitny repertuar. Właśnie to najbardziej cenili sobie laureaci poprzedniej edycji.

Zadaniem uczestników jest stworzenie utworu na orkiestrę symfoniczną. Zgłoszenia online przyjmowane są od 31 maja do 31 sierpnia 2022. W grudniu utwory finałowe zostaną prawykonane przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie pod dyrekcją Szymona Bywalca. Wtedy jury ustali ostateczny werdykt. Swoje nagrody wręczą też Publiczność i Orkiestra.

Więcej szczegółów: https://zaiks.org.pl/konkursy/mkk2022