Analogowy mikser RCF F 24XR już dostępny!

182

Jak poinformowała firma Arcade Audio, dystrybutor marki RCF w Polsce, na nasz rynek trafił największy analogowy mikser serii F oznaczony symbolem 24XR.

Na początku tego roku, włoska firma RCF zapowiedziała wprowadzenie do rodziny analogowych mikserów serii F kolejnego członka. Tytułowy model RCF F 24XR jest już dostępny w Polsce, dzięki dystrybutorowi, firmie Arcade Audio, zatem zobaczmy co ma do zaoferowania…

Nowy model oczywiście nawiązuje do całej serii swoim wyglądem oraz budową i jak przystało na analogową konstrukcję praktycznie wszystkie funkcje i potencjometry mamy na wierzchu, dzięki czemu dostęp do nich jest natychmiastowy. Warto dodać, że na pokładzie znajdziemy także cyfrowy procesor efektów, a dzięki portowi USB konsoleta może także pełnić funkcję interfejsu audio.

RCF F 24XR wyposażono łącznie w 24 kanały z czego 16 jest monofonicznych, a cztery stereo. Konsoletę wyposażono w 18 preampów mikrofonowych co oznacza, że wejścia Mic typu XLR dostępne są nie tylko w torach mono, ale także w dwóch stereofonicznych. Grupy kanałów 1-8 i 9-16 zostały wyposażone w zbiorcze zasilanie Phantom +48V.

Warto zaznaczyć, że każdy z 16 kanałów wyposażono w gniazdo mikrofonowe XLR i LINE IN, które oczywiście działają zamiennie. Kanały 17-20 wyposażono w gniazda XLR oraz pary wejść liniowych. Kanały 21-24 wyposażono natomiast w pary wejść typu cinch oraz pary wejść liniowych. Dodatkowo kanał 6-ty wyposażono w tryb instrumentalny Hi-Z.

Poza tym na pokładzie mamy wszystko czego oczekiwalibyśmy od tego typu miksera, czyli fitr górnoprzepustowy, kompresor, Gain, 3-pasmowy korektor (w torach 1-16 dodatkowa regulacja Mid Freq), potencjometry służące do regulacji poziomu czterech wysyłek Aux, pokrętło Pan przycisk Mute i 60-milimetrowy fader, a także inne przyciski funkcyjne.

Mimo analogowej duszy i konstrukcji rzecz jasna w mikserze nie mogło zabraknąć cyfrowego procesor efektów DSP, który zawiera 16 presetów. Na pokładzie znajdziemy także port USB do komunikacji z komputerem.

Jeśli chodzi o wyjścia to na panelu frontowym mamy wyjścia główne typu XLR i jack 1/4”, parę wyjść Control Room, wyjście słuchawkowe oraz wejście dla kontrolera nożnego. Na panelu tylnym znajdziemy dodatkowo po cztery wyjścia Aux i Bus.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.rcf.it/en
Dystrybutor: https://arcadeaudio.pl