Alcons Audio QRP40 – kolumna instalacyjna do ciężkich przypadków…

0
Alcons Audio QRP40

Holenderska firma Alcons Audio, specjalizując się w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości systemów głośnikowych, bazujących na technologii ProRibbon, pokazała swoją najnowszą kolumnę QRP40 do zadań specjalnych.

Zaprezentowana podczas targów ISE2023 w Barcelonie nowa kolumna Alcons Audio QRP40 to dwudrożny system głośnikowy o wysokiej kierunkowości (point source). Przypomnijmy także, że pod koniec 2021 roku firma zaprezentowała model QRP20, o którym przeczytacie TUTAJ.

Alcons-Audio-QRP20-Pro-Ribbon
Alcons Audio: QRP20 Pro-Ribbon

Co zatem oferuje nowa konstrukcja?

Alcons QRP40/90 to 2-drożna kolumna głośnikowa do zastosowania w pionie, zarówno w aplikacjach stałych, jak i przenośnych. Jego smukła konstrukcja zapewnić ma naturalną, dynamiczną reprodukcję dźwięku o bardzo wysokiej zrozumiałości, pokryciu i rzucie. Została ona zaprojektowana do zastosowań, w których wymagana jest najwyższa wierność odtwarzania dźwięku z szerokim poziomym i wąskim pionowym pokryciem, czyli rozwiązanie idealne w trudnych akustycznie środowiskach, lub zastosowaniach, w których wymagana jest lepsza zrozumiałość na odległość.

Alcons-QRP40

Wyposażono go w wysokotonowy przetwornik Pro-Ribbon RBN1203 o długości 30 cm, znany chociażby z modelu QR24 i współpracujący z układem akustycznym “Morpher”. Za niskie i średnie częstotliwości odpowiada 8 wooferów 5-calowych AMB5NDAIC-16 z technologią Active Coil. Co ciekawe, przetwornik RBN1203 jest zamontowany w konfiguracji głośnika współosiowego ze wspomnianymi ośmioma wooferami w szczelnej obudowie, a nie jak miało to miejsce w modelu QRP20, gdzie zastosowano konstrukcję d’Appolito.

Specyfikacja techniczna:

  • wysokotonowy przetwornik Pro-Ribbon RBN1203 + 8 wooferów 5-calowych z technologią Active Coil
  • dyspersja 90 stopni (w pionie) x 20 stopni (w poziomie)
  • pasmo przenoszenia 71 Hz – 20.000 Hz (+/- 3 dB)
  • skuteczność nominalna
    • 131 dB (Sentinel3 200 Hz – 10 kHz)
    • 136 dB (Sentinel10 200 Hz – 10 kHz)
  • impedancja nominalna – 4 omy
  • rekomandowany wzmacniacz:  Sentinel3

Więcej szczegółów
Producent: https://www.alconsaudio.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

Przy okazji zapraszamy Was do obejrzenia materiału video na jego temat przygotowanego przez magazyn AVIntegracje:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj