Alcons Audio podbija rynek japoński!

0

Mimo, ciężkich czasów, producencie sprzętu muzycznego starają się dotrzeć do swoich odbiorców wszelkimi, możliwymi sposobami. Pomimo trudności, firmie Alcons Audio udało się przygotować trzy sesje dla japońskiej branży nagłośnieniowej aby zaprezentować możliwości swoich systemów.

Systemy Alcons Audio Pro-Ribbon wywarły w lipcu tego roku ogromne wrażenie na japońskim rynku profesjonalnego audio. Pomimo trudności stwarzanych przez pandemię Covid-19, ponad stu profesjonalistów z branży uczestniczyło w wydarzeniu 14 lipca, które zostało podzielone na trzy sesje, aby zapewnić skuteczny dystans społeczny. Byli wśród nich inżynierowie dźwięku, projektanci systemów, firmy rentalowe oraz sklepy.

Było wiele próśb o wysłuchanie systemów LR18 / LR18B i chociaż podczas imprezy nie mieliśmy systemu liniowego średniej wielkości LR24, LR18 wywarł tak pozytywne wrażenie, że firmy rentalowe były zainteresowane wypożyczeniem systemów LR24.” komentuje Yoshi Yamaguchi, przedstawiciel marki w Japoni.

Poza wspomnianym LR18, wszyscy obecni mieli możliwość przetestowania także systemów LR7 / LR7B, kompaktowego i wszechstronnego monitora VR8, uniwersalnego monitora średniej wielkości VR12, źródło punktowe RR12 i kompaktowy subwoofer BF151 mkII.

Przez w/w systemy odtwarzano różne źródła, aby jednak podkreślić ich jakość dźwięku i wszechstronność w szerokim zakresie zastosowań, zdecydowano się także na pokaz bębnów na żywo przez Sakae Takeda, pokazujący, jak wstęgowe przetworniki Alconsa doskonale radzą sobie z najbardziej dynamicznymi dźwiękami.

Wielu odwiedzających podkreśliło, że VR12 jest szczególnie interesujący ze względu na jego łatwość obsługi, dźwięk i możliwość wykorzystania jako wysokiej jakości monitor podłogowy. Kompaktowy rozmiar, niewielka waga i jakość dźwięku linii LR7 i LR7B okazały się również bardzo popularne. Łatwość obsługi jest bardzo ważna, ponieważ w Japonii systemy są rzadko używane na imprezach o małej i średniej wielkości. Systemy układania w stosy to zwykła metoda rozmieszczania, zwłaszcza w obiektach zamkniętych, więc łatwość, jaką można to osiągnąć dzięki LR7, jest dużą zaletą.

To było bardzo udana prezentacja, a po rozmowie z obecnymi na nim specjalistami z branży proaudio i ankiecie przeprowadzonej po wydarzeniu, uczestnicy byli pod wielkim wrażeniem systemów Alcons Audio.” – podsumowuje Yoshi Yamaguchi

Więcej szczegółów
Producent: https://www.alconsaudio.com
Dystrybutor: https://aplauzaudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here